دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۱
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۵۷۳۲۷
گزارشگر : ۶۷

تولید 452 مترمربع فرش دستباف توسط مددجویان استان مرکزی

(چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۱

طی پنج ماهه نخست سال‌جاری 452 متر‌مربع فرش‌دستباف به‌ارزش 384 میلیون تومان توسط مددجویان تحت‌حمایت کمیته امداد استان مرکزی بافته شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان مرکزی گزارشی از فرش های دستباف مددجویان تحت حمایت در سال جاری ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، مجید مشهدی، با بیان اینکه خودکفایی مددجویان از مهم ترین اولویت های کمیته امداد است ، گفت : هنر فرش‌بافی بیانگر ارزش‌ها و هنر ایرانیان از گذشته است و می تواند به عنوان یک شغل مناسب در خودکفایی خانوارهای تحت حمایت موثر باشد.

وی افزود :طی پنج ماهه نخست سال‌جاری 452 متر‌مربع فرش‌دستباف به‌ارزش384 میلیون تومان توسط مددجویان تحت‌حمایت کمیته امداد استان مرکزی بافته شد.

وی از بافت هزار و ۶۱۱ متر مربع فرش در سال گذشته خبر داد و بیان کرد:  با فروش این تعداد فرش یک میلیاردو 369 میلیون  تومان به خانوارهای تحت حمایت پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد در جهت توانمندسازی مددجویان با ایجاد فرهنگ کار ، تلاش و خودباوری و با اقدامی حمایتی زمینه عرضه محصولات تولیدی مددجویی را از طریق فروشگاه های عرضه محصولات خودکفایی فراهم کرده است، افزود: هم اکنون ۲۳ درصد تولیدفرش استان توسط مددجویان تحت حمایت که بیشترزنان سرپرست خانوار هستند بافته می شود.

مشهدی در پایان گفت : بهره مند ساختن قالی بافان از مزایای بیمه تامین اجتماعی ، بر گزاری دوره های به بافی فرش در جهت ارتقاء کیفیت تولید، نظارت بر حسن اجرای بافت فرش دست بافت و بازار یابی برای فروش محصولات از جمله حمایت هایی هستند که توسط کمیته امداد برای بافندگان فرش دست بافت انجام می شود. 

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۲۱پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید