اخبار

رئیس کمیته امداد سربند خبر داد

آغاز ساخت 40 واحد مسکونی در سربند

آغاز ساخت 40 واحد مسکونی در سربند
عملیات اجرایی ساخت بیش از 40 واحد مسکونی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان سربند آغاز شده است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، کاظم علی فدائی رئیس کمیته امداد شهرستان سربند از آغاز ساخت 40 واحد مسکونی در این شهرستان خبر داد و گفت: این واحدهای مسکونی بر اساس جمعیت خانوار با زیر بنای 40 تا 85 متر ساخته می شود.
وی افزود: برای هر واحد مسکونی 40 میلیون تومان وام ، ده میلیون کمک بلاعوض و حدود 50 تن سیمان ازمحل بیناد مسکن ، ومبلغ 10 میلیون تومان نیز از محل امداد به خانواده مساعدت می شود.
وی در ادامه افزود : واحدهای مسکونی برای مددجویان با اولویت خانواده‌های ایتام ، خانواده‌های پر جمعیت ، زنان سرپرست خانوار ، و خانوار های دارای سرپرست بیمار ساخته می شود .
وی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کمیته امداد در طرح‌های اکرام ایتام و محسنین از رشد 50 در صدی کمک‌های حامیان در 5 ماهه نخست سال 98 نسبت به سال قبل خبر داد و اظهار کرد: حامیان در پنج ماهه سال جاری 264 میلیون تومان به این کودکان کمک کردند.
فدائی با بیان اینکه 99 نیکوکار طی امسال به جمع حامیان ایتام و محسنین پیوستند،گفت : هم اکنون تعداد 1055 حامی حمایت بیش از 300 نفر از فرزندان ایتام و محسنین را عهده دار هستند.
وی با بیان اینکه بیش از 40نفر از مددجویان متقاضی اجرای طرح اشتغال گیاهان دارویی در کمیته امداد اداره سربند هستند،از برگزاری جلسه توجیهی گیاهان دارویی خبر داد و تصریح کرد: با همکاری شرکت کاسیا جلسه‌ای برای توجیه بیش از 21 نفر از مجریان طرح گیاهان دارویی برگزار شد.
وی تأکید کرد : در چنین طرح‌هایی یک شرکت و یا گروه آموزشی در تمام مراحل از جمله آموزش ، راه اندازی ، بازار یابی و فروش محصولات در کنار مددجویان و مجریان طرح‌های خود کفایی خواهند بود .
وی افزود: هم اکنون بیش از 1800 صندوق اعم از کوچک ، متوسط ، بزرگ در سطح شهرستان فعال است و طی سال بیش از 40 میلیوت تومان صدقه از محل صنادیق سطح بخش جمع آوری شده است که نسبت مشابه سال قبل حدود 21 درصد رشد داشته است.
رئیس امداد سربند در پایان ضمن تشکر از مردم نوعدست و نیکوکار گفت: علی رغم دسیسه‌های دشمنان نظام خوشبختانه نقشه‌های آن‌ها نقش بر آب شده است و هر ساله به لحاظ افزایش اعتماد مردم به این نهاد شاهد رشد صدقات در کمیته امداد بوده‌ایم.
انتهای پیام

۲ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۴
تعداد بازدید : ۱۳۵
کد خبر : ۲,۳۹۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید