اخبار

رئیس کمیته امداد فراهان خبر داد،

بهره‌مندی 50 کودک مبتلا به سوء تغذیه از حمایت‌های کمیته امداد

بهره‌مندی 50 کودک مبتلا به سوء تغذیه از حمایت‌های کمیته امداد
رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان از بهره‌مندی 50 کودک زیر پنج سال دچار سوء تغذیه در 9ماهه سال ۹۸ از سبد غذایی خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، غلامرضا حافظ کمال، رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان گفت: در9ماهه سال‌جاری 50 کودک مبتلا به سوءتغذیه با همکاری مراکز بهداشت شهری و روستایی در سطح شهرستان شناسایی‌شدند.

وی با اشاره به اینکه برای کمک به بهبود تغذیه این کودکان ماهیانه به صورت میانگین ۱۰۰ هزار تومان در قالب بن کارت شارژ می‌شود، بیان کرد: والدین کودکان مبتلا به سوء تغذیه از طریق این بن کارت می توانند مواد غذایی مورد نیاز کودکان خود را از فروشگاه های طرف قرارداد با کمیته امداد تهیه کنند.

وی افزود: کمک به رفع سوء تغذیه کودکان یک طرح مشارکتی بین وزارت بهداشت وکمیته امداد است که بر اساس بسته غذایی پیشنهاد شده از طرف وزارت بهداشت سبد غذایی متناسب با نیاز تغذیه‌ای تهیه می شود.

وی با اشاره به اینکه سبد غذایی ویژه کودکان زیر پنج سال دچار سوء تغذیه شامل حبوبات، لبنیات، برنج، روغن، گوشت مرغ و ماهی است، گفت: این سبد علاوه بر کودکان تحت حمایت کمیته امداد به سایر کودکان نیازمندی که تحت حمایت نیستند تعلق می گیرد.

حافظ کمال تأکید کرد: با پایش مستمر و کنترل دوره‌ای کودکان دارای سوءتغذیه و سنجش سلامت این گروه در دوره‌های زمانی شش ماهه، کودکان بهبود یافته در قالب این طرح از چرخه دریافت سبد غذایی کمیته امداد خارج و افراد جدید جایگزین آنها می‌شوند.

وی در پایان بابیان اینکه زمینه مشارکت خیران برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال نیز فراهم است، افزود: خیران می‌توانند با حمایت از طرح همسفره در تأمین منابع مالی مورد نیاز برای رفع سوء تغذیه کودکان زیرپنج سال مشارکت کنند.

وی افزود: خیران فراهانی می‌توانند با وارد کردن کد دستوری 08610#*8877* و شماره گیری تلفن 08633723952 بنام حوزه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد فراهان و همچنین مراجعه به آدرس اینترنتی www.emdad.ir برای کمک به بیماران خاص و صعب‌العلاج بنام «طرح شفا» اقدام کنند.

انتهای پیام


۳۰ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۳۵
تعداد بازدید : ۲۹
کد خبر : ۳,۰۰۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید