اخبار

رئیس کمیته امداد فراهان خبر داد،

بهره مندی 50 کودک زیر 5 سال از سبدهای غذایی

بهره مندی 50 کودک زیر 5 سال از سبدهای غذایی
رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان از بهره مندی 50 کودک زیر پنج سال دچار سوء تغذیه در 11ماهه سال ۹۸ از سبد غذایی خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، غلامرضا حافظ کمال، رئیس کمیته امداد فراهان گفت: در 11ماهه سالجاری 50 کودک مبتلا به سوءتغذیه با همکاری مراکز بهداشت شهری و روستایی در سطح شهرستان شناسایی‌شدند که تحت درمان قرار گرفتند که با توجه به نوبت مشابه سال گذشته یعنی عملکرد 11ماهه سال1397 که تعداد 46 کودک بوده ، حدود 9درصد رشد دارد و این شهرستان بر اساس برنامه پیش بینی سالجاری که 50کودک هست ، برنامه ریزی نموده وعملکرد مناسبی داشته است.

وی با اشاره به اینکه برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال، ماهیانه به صورت میانگین ۱۰۰ هزار تومان در قالب بن کارت شارژ می‌شود، بیان کرد: والدین کودکان مبتلا به سوء تغذیه از طریق این بن کارت می توانند مواد غذایی مورد نیاز کودکان خود را از فروشگاه های طرف قرارداد با کمیته امداد تهیه کنند.

رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان افزود: کمک به رفع سوء تغذیه کودکان یک طرح مشارکتی - حمایتی بین وزارت بهداشت و کمیته امداد است که بر اساس بسته غذایی پیشنهاد شده از طرف وزارت بهداشت سبد غذایی متناسب با نیاز تغذیه‌ای تهیه می شود.

وی تأکید کرد: با پایش مستمر و کنترل دوره‌ای کودکان دارای سوءتغذیه و سنجش سلامت این گروه در دوره‌های زمانی 6ماهه، کودکان بهبود یافته در قالب این طرح از چرخه دریافت سبد غذایی کمیته امداد خارج و افراد جدید جایگزین آنها می‌شوند.

حافظ کمال بابیان اینکه زمینه مشارکت خیران برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال نیز فراهم است، افزود: خیران می‌توانند با حمایت از طرح همسفره در تأمین منابع مالی مورد نیاز برای رفع سوء تغذیه کودکان زیرپنج سال مشارکت کنند.
انتهای پیام

۲۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۴۹
تعداد بازدید : ۳۴
کد خبر : ۳,۲۳۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید