اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان خبر داد،

بهره مندی 297 مددجوی تحت حمایت از تسهیلات قرض الحسنه ضروری

بهره مندی 297 مددجوی تحت حمایت از تسهیلات قرض الحسنه ضروری
بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون تومان تسهیلات ضروری و کارگشایی به 297 نفر از نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان فراهان توسط صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در سال گذشته پرداخت شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، غلامرضا حافظ کمال، رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان  با بیان اینکه یکی از خدمات کمیته امداد پرداخت تسهیلات ضروری وکارگشایی به نیازمندان است ، گفت: بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون تومان تسهیلات ضروری و کارگشایی به 297 نفر از نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان فراهان توسط صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در سال گذشته پرداخت شد.

وی افزود: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت یکی از ظرفیت‌های این نهاد مقدس بوده که برای تکریم مددجویان پایه گذاری شده و تا ۵ میلیون تومان تسهیلات بدون دریافت سود و از ۵ میلیون به بالاتر فقط یک درصد کارمزد دریافت می شود.

وی با تأکید بر توانمندسازی مددجویان در عرصه اقتصادی و معیشتی افزود: در کمیته امداد بر توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات با نهایت تکریم برای مددجویان تاکید شده و منویات مقام معظم رهبری در اولویت برنامه ها قرارگرفته است.

حافظ کمال ادامه داد: براساس آخرین آمار دو هزار و288خانوار با تعداد  4 هزار و 625 نفر از کمیته امداد شهرستان فراهان کمک معیشت دریافت می کنند.

وی عرصه های کمک رسانی به نیازمندان را نیز گسترده دانست و گفت:  از کل تسهیلات قرض الحسنه پرداختی ، 17نفر مبلغ380میلیون تومان تسهیلات وام اشتغال دریافت نموده اند و لذا تسهیلات کارگشایی وضروری (کارگشایی ، ودیعه مسکن وتسهیلات ویژه سیل زدگان) به280نفر به مبلغ یک میلیارد و یکصد وسی وهفت میلیون تومان پرداخت گردیده که در نوبت مشابه سال قبل (سال1397) به 284نفر وام کارگشایی به مبلغ 753میلیون تومان پرداخت شده بود که در مقایسه با آمار سال1398 درتعداد برابر و در مبلغ51 درصد رشد دارد.

وی با اشاره به اینکه هدف اصلی کمیته امداد از راه اندازی « صندوق امداد ولایت» ترویج فرهنگ قرض الحسنه است که خیران و نیکوکاران می توانند با سپرده گذاری در این صندوق، بیش از پیش این نهاد را در دستگیری از خانواده های بی بضاعت یاری کنند، اضافه کرد: خیران و حامیان با شماره گیری با تلفن همراه#08610*8877* بصورت مستقیم وجوه خود را جهت کمک به  نیازهای محرومان فراهان واریز نمایندو یا از طریق تماس با شماره تلفن 08633723952 حوزه مشارکتهای مردمی کمیته امداد ، نسبت به واریز مبالغ کمک خود اقدام نمایند.

انتهای پیام

 

 

۱۹ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۱۴
تعداد بازدید : ۳۲
کد خبر : ۳,۲۸۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید