اخبار

رئیس کمیته امداد شهر سربند خبر داد،

ایجاد 208 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت

ایجاد 208 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت
رئیس کمیته امداد اداره سربند گفت: این نهاد طی سال گذشته تعداد208 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت این منطقه با اعطای تسهیلات اشتغال ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، کاظم علی فدائی ، رئیس کمیته امداد اداره سربند با اشاره به توجه ویژه این نهاد به رویکرد مددکاری اشتغال محور و تشویق مددجویان به ایجاد شغل و دستیابی به توانمندی، گفت: هفت میلیارد و 113 میلیون تومان وام اشتغال طی سال 98 به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این منطقه پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: مبلغ 495 میلیون تومان از محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، مبلغ سه میلیارد و 125 میلیون تومان از محل منابع بانک‌ها بنده ب تبصره 16 ،مبلغ سه میلیارد و 285 تومان از محل منابع اشتغال روستایی (قانون توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی) و مبلغ 255 میلیون تومان از منابع صندوق مهر تأمین و به مددجویان پرداخت‌شده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات پرداختی در بخش دامپروری، خدمات کشاورزی، فعالیت‌های صنعتی و کسب و صنایع‌دستی بوده است، گفت: این نهاد طی سال گذشته 208 فرصت شغلی برای مددجوی تحت حمایت این نهاد با اعطای تسهیلات اشتغال ایجاد کرده است.

وی با اشاره به اهمیت توانمندسازی و شکوفایی استعدادهای نیازمندان و محرومان اظهار کرد : با ارائه آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای، مقدمات خودکفایی و توانمندسازی مددجویان به میزان قابل‌توجهی فراهم و از ظرفیت‌های متقابل سازمان فنی‌وحرفه‌ای و کمیته امداد، به‌خوبی استفاده می‌شود.

وی با اعلام اینکه 162نفر از مددجویان آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای را فراگرفتند، افزود: این تعداد، در دوره های کوتاه مدت و بلند مدت شرکت کردند.

رئیس کمیته امداد اداره سربند در پایان گفت: درسال گذشته بیش از 369فقره تسهیلات قرض‌الحسنه با اعتبار یک میلیارد و 745 میلیون تومان به نیازمندان این شهرستان پرداخت شده است.

انتهای پیام

۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۴۲
تعداد بازدید : ۶۵
کد خبر : ۳,۳۶۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید