اخبار

رئیس کمیته امداد اراک منطقه دو خبر داد؛

ساخت و بازسازی منازل مددجویی آسیب دیده از سیل

ساخت و بازسازی منازل مددجویی آسیب دیده از سیل
تعدادی ازساختمان های روستایی توابع شهرستان اراک که به واسطه سیل دچار تخریب وآسیب شده بودند با همکاری کمیته امداد منطقه دو اراک وبنیاد مسکن انقلاب اسلامی دردست ساخت وتعمیر هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، ناصر علیمردان ، رئیس کمیته امداد اراک منطقه دو با بیان اینکه تعداد 95 مسکن روستایی در روستاهای توابع اراک به واسطه سیل دچار آسیب شده اند، گفت: این تعداد خانه با همکاری کمیته امداد منطقه دو اراک وبنیاد مسکن انقلاب اسلامی دردست ساخت وتعمیر هستند.

وی افزود: بنیاد مسکن در مجموع سه میلیارد و800میلیون تومان به این افراد وام پرداخت کرده که به طور میانگین به هرفرد 40میلیون تومان اختصاص پیدا کرد؛کمک بلاعوض این سازمان در مجموع یک میلیارد و900میلیون تومان بوده است که به طور میانگین به هرخانواده 20میلیون تومان تعلق گرفته وکمک کمیته امداد منطقه دو به صورت کمک بلاعوض به این افراد در مجموع 950میلیون تومان بوده است که به طور میانگین به هرخانواده10میلیون تومان تخصیص داده شده است.

وی اضافه کرد: به طور میانگین هر خانواده 24میلیون تومان آورده داشته که بسته به وضعیت مالی هرفرد متغیر بوده است.

علیمردان در پایان گفت:مجموع تمام مبالغ برای ساخت مسکن در روستاهای توابع اراک که دچار آسیب حاصل از سیل شده اند 9میلیارد و 50میلیون تومان بوده است که برای هر واحد ساخته شده به طور میانگین 95الی 100میلیون تومان هزینه شده است.

انتهای پیام


۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۱۵
تعداد بازدید : ۶۷
کد خبر : ۳,۵۴۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید