اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان خمین:

56 درصد از مددجویان تحت حمایت زنان سرپرست خانوار هستند

56 درصد از مددجویان تحت حمایت زنان سرپرست خانوار هستند
رئیس کمیته امداد شهرستان خمین گفت:56 درصد از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در شهرستان خمین را زنان تشکیل می‌دهند که نگاه ویژه‌ای به این افراد می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، جواد داودی ، رئیس کمیته امداد شهرستان خمین با بیان اینکه 56 درصد از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد خمین زنان هستند، گفت: مدیریت امور این خانوارها با زنان است و کمیته امداد در بخش های فرهنگی، تحصیلی، مشاوره، آموزش‌های مهارتی، معیشت و کمک به تهیه مسکن از این قشر حمایت می‌کند.

وی افزود: بیشتر بانوان تحت حمایت این نهاد حمایتی به علت فوت همسر توان مدیریت خود و خانواده را از دست داده‌اند و با مهارت آموزی تلاش می‌شود تا توانمندی لازم برای حضور هدفمند در چرخه اقتصادی خانوار و به دست گرفتن مدیریت اقتصادی آنها فراهم شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه 76 درصد جمعیت تحت حمایت این نهاد سالمندان هستند، اظهار کرد: برخی از سالمندان تحت حمایت توانایی‌های دارند و در همین راستا، طرح های اشتغال‌زایی کمیته امداد برای این افراد می‌تواند امید به زندگی را در آنان افزایش دهد.

وی با اشاره به اینکه مهمترین نیاز و دغدغه سالمندان مورد حمایت تأمین هزینه های درمانی است، افزود: بیشتر سالمندان تحت کمیته امداد این شهرستان ساکن مناطق روستایی بوده و از مزایای پرداخت کمک معیشت ماهیانه، خدمات بهداشتی، درمانی و بیمه‌ای، تسهیلات اشتغال و ازدواج فرزندان، برگزاری اردوهای زیارتی و تهیه لوازم ضروری بهره مند هستند.

داودی در پایان گفت: هشت هزار نفر از جمعیت ۱۰۵ هزار نفری خمین تحت حمایت خدمات نهاد حمایتی کمیته امداد قرار دارند.

انتهای پیام۲۲ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۳۰
تعداد بازدید : ۳۷
کد خبر : ۳,۶۲۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید