دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد فراهان خبر داد:

بهره مندی 22 خانواده تحت حمایت از خدمات مسکن کمیته امداد

بهره مندی 22 خانواده تحت حمایت از خدمات مسکن کمیته امداد
در 5ماهه نخست سال جاری به22 خانواده تحت حمایت کمیته امداد شهرستان فراهان خدمات مسکن جهت تعمیرات و ساخت مسکن شهری و روستایی با اعتبار بیش از 172 میلیون تومان ارائه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، غلامرضا حافظ کمال، رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان با بیان اینکه تأمین مسکن برای مددجویان تحت حمایت در اولویت برنامه‌ها قرار دارد گفت: در 5ماهه نخست سال جاری به22 خانواده تحت حمایت کمیته امداد شهرستان فراهان خدمات مسکن جهت تعمیرات و ساخت مسکن شهری و روستایی با اعتبار بیش از 172 میلیون تومان ارائه شده است.

وی افزود: از کل این عملکرد به17 خانواده محترم تحت حمایت کمیته امداد فراهان جهت تعمیرات مسکن مبلغ6میلیون تومان بلاعوض از منابع غیر دولتی و 115میلیون تومان تسهیلات از محل صندوق امداد ولایت ومبلغ بیش از یک میلیون تومان از محل کمک‌های مردمی کمک شده و جهت کمک به خریدو ساخت مسکن مددجویان شهری به یک خانواده مبلغ 30میلیون تومان تسهیلات از محل صندوق امداد و جهت کمک به ساخت و تکمیل مسکن مددجویان روستایی نیز به چهار خانواده مبلغ 10میلیون تومان به صورت بلاعوض از منابع دولتی و 10میلیون تومان نیز تسهیلات اهدا شده است.

وی اضافه کرد: عملکرد 5ماهه سالجاری در مقایسه با نوبت مشابه سال قبل که ارائه خدمات مسکن به 17خانواده به مبلغ 38میلیون تومان صورت گرفته در عدد بیش از 29درصد رشد داشته ودر مبلغ بیش از چهاربرابر شده است.

حافظ کمال در ادامه با اشاره به اهمیت کمک‌های مردمی صدقات و زکات به کمیته امداد جهت مسکن نیازمندان عنوان کرد: طبق فتوای مقام معظم رهبری، اولی‌ترین مکان برای تمرکز صدقات مردم کمیته امداد است که در کمیته امداد حتی یک ریال از وجوهات شرعی مردم صرف کار تشکیلاتی و هزینه‌های جاری سازمان نمی‌شود و همه آنها به نیازمندان اختصاص داده می‌شود.

وی تصریح کردند: صدقات را بر اساس تصمیمات گرفته شده در کمیته امداد و بعد از تأیید نمایندگان رهبری صرف چند خدمت شامل درمان نیازمندان و ایتام، ساخت مسکن برای ایتام و نیازمندان، جهیزیه، هزینه تحصیل و موارد فرهنگی و درصدی نیز صرف ابن سبیل می‌شود؛ صدقات مردم از شهری به شهر دیگر نیز منتقل نمی‌شود و به نیازمندان همان شهر انتقال داده می‌شود.

وی افزود: زکات نیز همین منوال دنبال می‌شود ولذا صدقات و زکات شهرستان فراهان فقط به نیازمندان تحت حمایت همین شهرستان اختصاص می یابد.

وی در مورد نحوه مشارکت خیران در تأمین هزینه های مددجویان ونیازمندان فراهان اظهار کرد: علاقه مندان و خیران می توانند با شماره گیری با تلفن همراه#08610*8877* به صورت مستقیم وجوه خود را جهت کمک به نیازهای محرومان واریز نمایند ویا با مراجعه به دفتر کمیته امداد شهرستان فراهان واقع در شهر فرمهین و مراکز نیکوکاری شهرهای تلخاب و خنجین نسبت به اهداء کمک‌های خود به نفع محرومین اقدام نمایند.

انتهای پیام


۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۹
تعداد بازدید : ۶۸
کد خبر : ۳,۸۴۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید