دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان خبرداد،

حمایت کمیته امداد شهرستان فراهان از 2186 خانوار

حمایت کمیته امداد شهرستان فراهان از 2186 خانوار
رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان گفت: دوهزار و186 خانوار که 4 هزار و 399نفر را شامل می شود واز کمیته امداد شهرستان فراهان کمک معیشت دریافت می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، غلامرضا حافظ کمال، رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان با بیان اینکه یکی از خدمات کمیته امداد پرداخت کمک معیشت به نیازمندان است ، گفت: براساس آخرین آمار 2هزار و186خانوار با تعداد 4 هزار و 399 نفر از کمیته امداد شهرستان فراهان کمک معیشت دریافت می کنند.
وی افزود: همچنین براساس آمارپایان 6ماهه سالجاری حدود801 خانوار نیز به صورت چند خدمتی و تک خدمتی تحت حمایت کمیته امداد فراهان هستند و معیشت دریافت نمی کنند که با تعداد آمار معیشت بگیران، حدود2هزار و987خانوار می شود و با توجه به آمار خانوار شهرستان فراهان براساس سرشماری نفوس مسکن سال 1395که 9هزار و 744 خانواده می باشد حدود31درصد تحت حمایت این نهاد می باشند و هزار و490 خانوار سالمند بالای 60سال هستند که حدود68درصد از خانواده های مستمری بگیر را شامل می شود.
رئیس کمیته امداد فراهان اضافه کرد: از نیازهای موثر و جدی نیازمندان که کمک در آن زمینه به ارتقای موثر و جدی زندگی نیازمندان منجر میشود، کمکهای فرهنگی و اشتغال است.
وی عنوان کرد: وقتی خانواده ای دارای درآمد نباشد، هیچ گاه به کمکهای مقطعی به سوی زندگی پایدار حرکت نمیکند از این رو موضوع اشتغال زایی مددجویان رویکردی است که به طور جدی دنبال می شود.
این مسئول با اشاره به اشتغالزایی کمیته امداد در راستای فقرزدایی تصریح کرد: خانواده با درآمد و استقلال مالی دارای عزت خواهد بود از این رو ایجاد اشتغال از طریق کمک به حضور مددجویان در عرصه های اشتغال و یا معرفی آنها به کارفرمایان جویای نیروی کار رویکردی است که برای فقرزدایی دنبال می شود.
وی افزود: برای این منظور بسته تشویقی برای کارفرمایان در نظرگرفته شده که در صورت جذب مددجویان به آنها تعلق می گیرد.
وی در ادامه گفت: کمک فرهنگی گام دیگری است که برای رفع محرومیت و فقرزدایی پایدار دنبال میشود، اگر امکان تحصیل شایسته برای فرزندان نیازمندان فراهم شود، فقر در خانواده آنها باقی نمی ماند بلکه فرزندی که طعم تلخ فقر را چشیده است، با انگیزه و اعتقاد جدیتری برای حضور شایسته تر در جامعه اقدام می کند.
وی عرصه های کمک رسانی به نیازمندان را نیز گسترده دانست و گفت: همانطور که نیاز مددجویان متفاوت و متنوع است، عرصه های خدمت رسانی نیز متفاوت است از این رو کسی که توانایی بکارگیری نیروی کار را دارد میتواند برای اشتغال یک نیازمند گام بردارد.
حافظ کمال در مورد نحوه مشارکت خیران در تأمین هزینه های مددجویان ونیازمندان کمیته امداد خاطرنشان کرد: علاقه مندان و خیران می تواننداز طریق شماره گیری با تلفن همراه#08610*8877* بصورت مستقیم وجوه خود را جهت کمک به نیازهای محرومان واریز نمایندو یا با مراجعه به اداره کمیته امداد واقع در شهر فرمهین و یا مراکز نیکوکاری شهرهای تلخاب وخنجین و یا از طریق تماس با شماره تلفن 08633723952 حوزه مشارکتهای مردمی کمیته امداد ، نسبت به واریز مبالغ کمک خود اقدام نمایند.
انتهای پیام

۹ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۳
تعداد بازدید : ۹۵
کد خبر : ۳,۹۰۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید