دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد فراهان خبر داد،

رشد 21 درصدی تسهیلات اشتغال در فراهان

رشد 21 درصدی تسهیلات اشتغال در فراهان
در6ماهه نخست سالجاری 50 مورد وام اشتغال با اعتبار دو میلیارد و 20میلیون تومان به مددجویان فراهانی پرداخت شده که در مقایسه با عملکرد6ماهه سال قبل با اعتبار یک میلیارد و663 میلیون تومان ، بیش از 21درصد رشد دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، غلامرضا حافظ کمال، رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان با بیان اینکه کمیته امداد در راستای توانمندسازی خانواده ها طی سالهای اخیر وامهای اشتغالزایی را در اختیار افراد زیر پوشش قرار داده است اظهار کرد: در6ماهه نخست سالجاری 50 مورد وام اشتغال با اعتبار دو میلیارد و 20میلیون تومان به مددجویان فراهانی پرداخت شده که در مقایسه با عملکرد6ماهه سال قبل با اعتبار یک میلیارد و663 میلیون تومان ، بیش از 21درصد رشد دارد.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات به صورت قرض الحسنه به افراد نیازمند مستعد اشتغال داده شده است گفت: اعتبار پرداختی برای این وامها از منابع داخلی، منابع بانکی و تبصره ۱۶ و اشتغال روستایی در حال پرداخت است و اشتغالها در بخشهای دام و کشاورزی38نفر با مبلغ1.487میلیون تومان ، کسب و خدماتی10نفر با مبلغ 520میلیون تومان و صنایع دستی2 با مبلغ 13میلیون تومان بوده است.

رئیس کمیته امداد فراهان با اشاره به فرموده ائمه معصومین (ع) که خداوند انسانهای دارای شغل و حرفه را دوست می دارد و تلاش و کوشش جهت به دست آوردن روزی حلال در ردیف جهاد فی سبیل لله عنوان شده است، افزود: دین مبین اسلام همواره انسانها را به تلاش و کوشش و کسب روزی حلال و استفاده از دسترنج خود تشویق کرده است. با توجه به شرایط موجود مثل کمبود امکانات روستاها وخشکسالی‌های دهه‌های اخیر ، شاهد خالی شدن روستاها و سیل مهاجرت‌ها هستیم، کمیته امداد با اجرای برنامه‌های مختلف سعی بر ماندگاری مردم در روستاها دارد.

وی خاطرنشان کرد: در سال1398، 281 مورد وام اشتغالزایی به مبلغ بیش از 11میلیارد و 350 میلیون تومان پرداخت شده که در مقایسه با عملکرد سال 1397که به 155 نفروام اشتغال به مبلغ 2میلیارد و هشتصدوسد ونه میلیون تومان پرداخت شده بود در تعداد 81درصد و در مبلغ 300درصد رشد داشته و قابل توجه است که در مقایسه با کل آمار پرداختی وام خودکفایی شهرستانهای استان مرکزی ، شهرستان فراهان با پرداخت بالاترین مبلغ در سال1398رتبه اول را کسب کرد.

انتهای پیام

۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۳۴
تعداد بازدید : ۸۴
کد خبر : ۳,۹۹۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید