دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد فراهان خبر داد؛

پرداخت کمک معیشت به 2164 خانوار شهرستان فراهان

پرداخت کمک معیشت به 2164 خانوار شهرستان فراهان
رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان گفت: در حال حاضر 2164 خانوار تحت حمایت کمیته امداد شهرستان فراهان هستند و به صورت ماهیانه کمک معیشت دریافت می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، غلامرضا حافظ کمال، رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان با بیان اینکه پرداخت کمک معیشت یکی از مهم ترین اقدامات کمیته امداد است، گفت: از مددجویان تعداد هزار و436 خانوار سالمند بالای 60سال هستند که حدود66درصد از خانواده های مستمری بگیر را شامل می شود.

وی با اشاره به اهمیت اشتغالزایی کمیته امداد در فقرزدایی تصریح کرد: خانواده با درآمد و استقلال مالی دارای عزت خواهد بود از این رو ایجاد اشتغال از طریق کمک به حضور مددجویان در عرصه‌های اشتغال و یا معرفی آنها به کارفرمایان جویای نیروی کار رویکردی است که برای فقرزدایی دنبال می‌شود.

وی افزود: برای این منظور بسته تشویقی برای کارفرمایان در نظرگرفته شده که در صورت جذب مددجویان به آنها تعلق می گیرد.

حافظ کمال در ادامه گفت: کمک به ارتقای فرهنگی مددجویان گام دیگری است که برای رفع محرومیت و فقرزدایی پایدار دنبال می شود؛اگر امکان تحصیل شایسته برای فرزندان نیازمندان فراهم شود، فقر در خانواده آنها باقی نمی ماند بلکه فرزندی که طعم تلخ فقر را چشیده است، با انگیزه و اعتقاد جدیتری برای حضور شایسته تر در جامعه اقدام می کند.

وی عرصه های کمک رسانی به نیازمندان را نیز گسترده دانست و گفت: همانطور که نیاز مددجویان متفاوت و متنوع است، عرصه های خدمت رسانی نیز متفاوت است از این رو کسی که توانایی بکارگیری نیروی کار را دارد می تواند برای اشتغال یک نیازمند گام بردارد.

وی در مورد نحوه مشارکت خیران در تأمین هزینه های مددجویان ونیازمندان کمیته امداد خاطرنشان کرد: علاقه مندان و خیرین می تواننداز طریق شماره گیری با تلفن همراه#08610*8877* بصورت مستقیم وجوه خود را جهت کمک به نیازهای محرومان واریز نمایندو یا با مراجعه به اداره کمیته امداد واقع در شهر فرمهین و یا مراکز نیکوکاری شهرهای تلخاب وخنجین و یا از طریق تماس با شماره تلفن 08633723952 حوزه مشارکتهای مردمی کمیته امداد ، نسبت به واریز مبالغ کمک خود اقدام نمایند.

انتهای پیام


۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۵۸
کد خبر : ۴,۰۴۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید