دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان خبر داد،

بهره‌مندی 2170 خانوار از حمایت‌های کمیته امداد

بهره‌مندی 2170 خانوار از حمایت‌های کمیته امداد
رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان گفت:یکی از مهمترین خدمات کمیته امداد پرداخت کمک معیشت ومستمری به نیازمندان است و براساس آخرین آمار2170 خانوار از کمیته امداد شهرستان فراهان کمک معیشت دریافت می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، غلامرضا حافظ کمال با بیان اینکه براساس آمارپایان هشت ماهه سالجاری حدود804 خانوار به صورت چند خدمتی و تک خدمتی تحت حمایت کمیته امداد فراهان هستند و معیشت دریافت نمی کنند ، افزود: با تعداد آمار معیشت بگیران، حدود دوهزار و974خانوار می شود و با توجه به آمار خانوار شهرستان فراهان براساس سرشماری نفوس مسکن سال 1395که 9هزار و 744 خانواده می باشد بیش از 30درصد تحت حمایت این نهاد می باشند و هزار و431 خانوار سالمند بالای 60سال هستند که حدود66درصد از خانواده های مستمری بگیر را شامل می شود.

وی ارائه خدمات فرهنگی و اشتغال را در توانمندسازی مددجویان مؤثر دانست و اضافه کرد: وقتی خانواده‌ای دارای درآمد نباشد، هیچ‌گاه با کمک‌های مقطعی به سوی زندگی پایدار حرکت نمی کند از این رو موضوع اشتغال زایی مددجویان رویکردی است که به طور جدی دنبال می شود.

وی با اشاره به اشتغالزایی کمیته امداد در راستای فقرزدایی تصریح کرد: خانواده با درآمد و استقلال مالی دارای عزت خواهد بود از این رو ایجاد اشتغال از طریق کمک به حضور مددجویان در عرصه‌های اشتغال و یا معرفی آنها به کارفرمایان جویای نیروی کار رویکردی است که برای فقرزدایی دنبال می شود.

حافظ کمال با بیان اینکه بسته تشویقی برای کارفرمایان در نظرگرفته شده که در صورت جذب مددجویان به آنها تعلق میگیرد، گفت: کمک فرهنگی گام دیگری است که برای رفع محرومیت و فقرزدایی پایدار ارائه می شود، اگر امکان تحصیل شایسته برای فرزندان نیازمندان فراهم شود، فقر در خانواده آنها باقی نمی ماند بلکه فرزندی که طعم تلخ فقر را چشیده است، با انگیزه و اعتقاد جدیتری برای حضور شایسته تر در جامعه اقدام می کند.

وی عرصه‌های کمک رسانی به نیازمندان را نیز گسترده دانست و گفت: همانطور که نیاز مددجویان متفاوت و متنوع است، عرصه‌های خدمت رسانی نیز متفاوت است از این رو کسی که توانایی بکارگیری نیروی کار را دارد می‌تواند برای اشتغال یک نیازمند گام بردارد.

وی در مورد نحوه مشارکت خیران در تأمین هزینه های مددجویان ونیازمندان کمیته امداد خاطرنشان کرد: علاقه مندان و خیران می تواننداز طریق شماره‌گیری با تلفن همراه#08610*8877* بصورت مستقیم وجوه خود را جهت کمک به نیازهای محرومان واریز نمایندو یا با مراجعه به اداره کمیته امداد واقع در شهر فرمهین و یا مراکز نیکوکاری شهرهای تلخاب وخنجین و یا از طریق تماس با شماره تلفن 08633723952 حوزه مشارکتهای مردمی کمیته امداد ، نسبت به واریز مبالغ کمک خود اقدام نمایند.
انتهای پیام


۱۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۲
تعداد بازدید : ۷۶
کد خبر : ۴,۱۲۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید