دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان خبر داد،

رشد 12 درصدی تسهیلات پرداختی اشتغال به مددجویان

رشد 12 درصدی تسهیلات پرداختی اشتغال به مددجویان
در هشت ماهه سالجاری 96 مورد وام اشتغالزایی به مبلغ 4میلیارد و 275میلیون تومان پرداخت شده که در مقایسه با عملکرد8ماهه سال قبل که مبلغ سه میلیارد و823 میلیون تومان پرداخت شده بود 12درصد رشد دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، غلامرضا حافظ کمال، رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان با بیان اینکه کمیته امداد در راستای توانمندسازی خانواده ها طی سالهای اخیر وام‌های اشتغالزایی را در اختیار افراد تحت حمایت قرار داده است اظهار کرد: برهمین اساس در8ماهه سالجاری 96 مورد وام اشتغالزایی به مبلغ 4میلیارد و 275میلیون تومان پرداخت شده که در مقایسه با عملکرد8ماهه سال قبل که مبلغ 3میلیارد و823 میلیون تومان پرداخت شده بود 12درصد رشد دارد.

وی با بیان اینکه این وامها به افراد تحت حمایت و افراد نیازمند تقاضای وام داده شده است، گفت: اعتبار پرداختی برای این وامها از منابع داخلی، منابع بانکی و تبصره ۱۶ و اشتغال روستایی در حال پرداخت است و اشتغالها در بخش‌های دام و کشاورزی79نفر با مبلغ3.557میلیون تومان ، کسب و خدماتی15نفر با مبلغ 705میلیون تومان و صنایع دستی2 با مبلغ 13میلیون تومان بوده است.

رئیس کمیته امداد فراهان با اشاره به فرموده ائمه معصومین (ع) که خداوند انسانهای دارای شغل و حرفه را دوست می دارد و تلاش و کوشش جهت به دست آوردن روزی حلال در ردیف جهاد عنوان شده است، افزود: دین مبین اسلام همواره انسانها را به تلاش و کوشش و کسب روزی حلال و استفاده از دسترنج خود تشویق کرده است.

وی در پایان گفت: با توجه به شرایط موجود مثل کمبود امکانات روستاها وخشکسالی‌های دهه‌های اخیر ، شاهد خالی شدن روستاها و سیل مهاجرت‌ها هستیم؛ کمیته امداد با اجرای برنامه های مختلف سعی بر ماندگاری مردم در روستاها دارد.

انتهای پیام

۲۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۰۱
تعداد بازدید : ۶۲
کد خبر : ۴,۱۷۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید