دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان خبر داد؛

رشد 9 درصدی کمک های حامیان فرهانی به کودکان ایتام و محسنین

رشد 9 درصدی کمک های حامیان فرهانی به کودکان ایتام و محسنین
حامیان شهرستان فراهان در هفت ماهه نخست سال گذشته حدود 374 میلیون تومان به حساب ایتام و فرزندان محسنین تحت تکفل خود کمک کردند که در مقایسه با نوبت مشابه امسال که بیش از407میلیون تومان بوده 9درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،غلامرضا حافظ کمال رئیس کمیته امداد فراهان اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار ، درپایان 7ماهه نخست سالجاری 253 نفر فرزند یتیم و محسنین تحت حمایت کمیته امداد شهرستان فراهان قرار دارند.

وی ادامه داد: از این تعداد فرزند یتیم و نیازمند تحت حمایت کمیته امداد 76 فرزند یتیم در قالب طرح اکرم ایتام و 177 فرزند خانواده های نیازمند در قالب طرح محسنین از آنها حمایت می شود.

وی با یادآوری اینکه طرح «اکرام ایتام» طبق تاکیدات قرآن کریم و احادیث پیامبر گرامی اسلامی(ص) و ائمه اطهار(ع) در کمیته امداد با هدف ترویج این سنت حسنه الهی در جامعه اسلامی مطرح وپیگیری می گردد؛ گفت: در همین راستا از ابتدای سالجاری با رعایت پروتکلهای بهداشتی نسبت به جذب حامی اقدام شده و 47حامی جدید در ماه مبارک رمضان و 31 حامی جدید نیز در تابستان سالجاری دراین طرح الهی شرکت نمودند.

حافظ کمال در ادامه با اشاره به اینکه خیران از قشر کارمند می توانند برای حمایت از فرزندان یتیم در قالب طرح اکرام ایتام و برای حمایت از فرزندان خانوارهای نیازمند دارای پدر سالخورده، بیمار و یا ازکارافتاده در قالب طرح محسنین ثبت نام کنند، افزود: در پایان هفت ماهه نخست سالجاری با تلاش همکاران این نهاد و مردم خیر و نوعدوست فراهانی تعداد حامیان جذب شده به 915 نفر افزایش یافته است واین حامیان خیر اندیش طی این مدت بیش از 407میلیون تومان به فرزندان معنوی خود کمک کردند.

وی با یادآوری اینکه طرح اکرام ایتام و محسنین ازجمله طرح‌های حوزه مشارکتهای مردمی این نهاد است که بر اساس آن خیران می توانند با پرداخت ماهیانه هر مبلغی که در توان دارند، حمایت یک یا چند یتیم را عهده دار شوند ، گفت: متقاضیان نیکوکار می توانند با مراجعه به سایت ekram.emdad.ir ویا از طریق تماس با تلفن 08633723952و08633722750 به نام حوزه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد فراهان و یا مراجعه به اداره کمیته امداد فرمهین ومراکز نیکوکاری شهرهای خنجین و تلخاب، حمایت ایتام و فرزندان خانواده های نیازمند تحت حمایت کمیته امداد شهرستان را عهده دارشوند.
انتهای پیام

۲ دی ۱۳۹۹ ۰۸:۲۸
تعداد بازدید : ۶۷
کد خبر : ۴,۲۰۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید