دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد فراهان خبر داد،

بهره مندی 41 کودک مبتلاء به سوء تغذیه از حمایت‌های کمیته امداد

بهره مندی 41 کودک مبتلاء به سوء تغذیه از حمایت‌های کمیته امداد
رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان از بهره‌مندی 41 کودک زیر پنج سال دچار سوء تغذیه در 9 ماهه سالجاری از سبد غذایی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، غلامرضا حافظ کمال ، رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان پرداخت کمک هزینه تغذیه به کودکان نیازمند را از اقدامات کمیته امداد برشمرد و گفت:در 9ماهه سالجاری 41 کودک دارای سوءتغذیه با همکاری مراکز بهداشت شهری و روستایی در سطح شهرستان شناسایی‌شدند که تحت درمان قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال، ماهیانه به صورت میانگین ۱۰۰ هزار تومان در قالب بن کارت شارژ می‌شود، بیان کرد: والدین کودکان مبتلا به سوء تغذیه از طریق این بن کارت می توانند مواد غذایی مورد نیاز کودکان خود را از فروشگاه‌های طرف قرارداد با کمیته امداد تهیه کنند.

رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان افزود: کمک به رفع سوء تغذیه کودکان یک طرح مشارکتی و حمایتی بین وزارت بهداشت و کمیته امداد است که بر اساس بسته غذایی پیشنهاد شده از طرف وزارت بهداشت سبد غذایی متناسب با نیاز تغذیه‌ای تهیه می شود.

وی با اشاره به اینکه سبد غذایی ویژه کودکان زیر پنج سال دچار سوء تغذیه شامل حبوبات، لبنیات، برنج، روغن، گوشت مرغ و ماهی است، گفت: این سبد علاوه بر کودکان تحت حمایت کمیته امداد به سایر کودکان نیازمندی که تحت حمایت نیستند تعلق می گیرد.

حافظ کمال تأکید کرد: با پایش مستمر و کنترل دوره‌ای کودکان دارای سوءتغذیه و سنجش سلامت این گروه در دوره‌های زمانی شش ماهه، کودکان بهبود یافته در قالب این طرح از چرخه دریافت سبد غذایی کمیته امداد خارج و افراد جدید جایگزین آنها می‌شوند.

وی بابیان اینکه زمینه مشارکت خیران برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال نیز فراهم است، افزود: خیران می‌توانند با حمایت از طرح همسفره در تأمین منابع مالی مورد نیاز برای رفع سوء تغذیه کودکان زیرپنج سال مشارکت کنند. به همین منظور مردم خیر فراهانی می‌توانند با وارد کردن کد دستوری #08610*8877* یا با شماره گیری تلفن 33723952 برای کمک به بیماران خاص و صعب‌العلاج اقدام نمایند.

انتهای پیام

۲۴ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۱۵
تعداد بازدید : ۵۱
کد خبر : ۴,۳۲۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید