دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان خبر داد،

رشد 62 درصدی صدقات در فراهان

رشد 62 درصدی صدقات در فراهان
طی 9ماهه امسال 171میلیون تومان صدقه در شهرستان فراهان از طریق صندوقهای معابر، متوسط، کوچک منازل و طرح برکت کارکنان ادارات جذب شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، غلامرضا حافظ کمال، رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان گفت: عملکرد صدقات شهرستان نسبت به برنامه مصوب سالجاری 62درصد تحقق برنامه و نسبت به نوبت مشابه سال گذشته که 152میلیون تومان جمع آوری شده بود 12درصد رشد دارد.

وی در ادامه گفت: صدقات را بر اساس تصمیمات گرفته شده در کمیته امداد و بعد از تأیید نمایندگان رهبری صرف چند خدمت شامل درمان نیازمندان و ایتام، ساخت مسکن برای ایتام و نیازمندان، جهیزیه، هزینه تحصیل و موارد فرهنگی و درصدی نیز صرف ابن سبیل می‌شود. صدقات مردم از شهری به شهر دیگر نیز منتقل نمی‌شود و به نیازمندان همان شهر انتقال داده می‌شود، در بحث زکات نیز همین منوال دنبال می‌شود ولذا صدقات و زکات شهرستان فراهان فقط به نیازمندان تحت حمایت همین شهرستان اختصاص می یابد.

حافظ کمال بیان کرد: طبق فتوای مقام معظم رهبری، اولی‌ترین مکان برای تمرکز صدقات مردم ، کمیته امداد می باشد و حتی یک ریال از وجوهات شرعی مردم صرف کار تشکیلاتی و هزینه‌های جاری سازمان نمی‌شود و همه آنها به نیازمندان اختصاص داده می‌شود.

وی عنوان کرد: در حال حاضر در شهرستان فراهان حدود 3389 صندوق صدقات در منازل مردم ومعابر عمومی وجود دارد که به صورت ماهیانه یاچند ماه یکبار به روش‌های مختلف توسط مسئولین امور خیرین کمیته امداد تخلیه می‌شود و صدقه الکترونیکی نیز از طریق تماس با گوشی همراه باکد#08610*8877* فراهم است.
انتهای پیام

۳۰ دی ۱۳۹۹ ۰۸:۵۵
تعداد بازدید : ۶۹
کد خبر : ۴,۳۴۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید