دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان خبر داد؛

برگزاری دوره آموزشی برای 327 نفر از متقاضیان اشتغال

برگزاری دوره آموزشی برای 327 نفر از متقاضیان اشتغال
طی 10ماهه سالجاری برای 327 نفر از متقاضیان وام اشتغال و دریافت کنندگان وام اشتغال در شهرستان فراهان آموزش‌های کسب وکار خودکفایی برگزار شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حافظ کمال رئیس کمیته امداد فراهان بابیان اینکه آموزش کسب و کار یکی از ارکان برنامه‌های اشتغال خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد است، گفت: در10ماهه سالجاری برای 327 نفر از متقاضیان وام اشتغال و دریافت کنندگان وام اشتغال ، آموزشهای کسب وکار خودکفایی ارائه ومبلغ بیش از 14 میلیون تومان برای این منظور هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه در کمیته امداد سه نوع آموزش کسب و کار به مددجویان ارائه می‌شود، اظهار کرد: مرحله نخست، آشنایی افراد با مفاهیم کارآفرینی و فرهنگ کسب و کار مختص کسانی است که وارد برنامه اشتغال نشده‌اند و با این آموزش‌ها قصد داریم افراد برای ورود به کسب و کار، تشویق شوند.

وی اضافه کرد: برهمین اساس آموزش‌های مهارت آموزی برای 20نفر از متقاضیان وام اشتغال کمیته امداد فراهان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی طی دوروز برگزارشد.

حافظ کمال در خصوص نوع دوم آموزش‌های کسب و کار مددجویان گفت: این آموزش‌ها برای کسانی است که تصمیم گرفته‌اند وارد برنامه اشتغال و کسب و کار شوند؛ این افراد یک دوره مشاوره شغلی را گذرانده‌اند و در جریان مشاوره، یک بسته شغلی به عنوان مسیر کاری آنها ترسیم شده است.

این مقام مسئول درباره سومین گروه مخاطبان آموزش‌های اشتغال کمیته امداد توضیح داد و گفت: این آموزش‌ها با هدف پایدارسازی طرح‌های اشتغال، به روزرسانی مهارت‌ها و افزایش بهره‌وری به مجریان طرح‌های اشتغال ارائه می‌شود.

شایان ذکر است در کمیته امداد فراهان در10ماهه سالجاری 158 مورد وام اشتغالزایی به مبلغ هفت میلیارد و 120میلیون تومان پرداخت شده است.

انتهای پیام

۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۵۰
تعداد بازدید : ۵۵
کد خبر : ۴,۴۳۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید