دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک خبر داد،

بهره مندی 254 مددجو از تسهیلات قرض الحسنه اشتغال

بهره مندی 254 مددجو از تسهیلات قرض الحسنه اشتغال
طی 10 ماهه امسال 254 مددجوی شهرستان اراک منطقه یک تسهیلات قرض الحسنه اشتغال با اعتبار 9 میلیاردو 157 میلیون تومان دریافت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،ابراهیم خسروی، رئیس کمیته امداد شهرستان اراک منطقه یک، با بیان اینکه کمیته امداد در راستای توانمندسازی خانواده ها طی سالهای اخیر وامهای اشتغالزایی را در اختیار افراد تحت حمایت قرار داده است اظهار کرد: برهمین اساس در10ماهه سالجاری 254 مورد وام اشتغالزایی به مبلغ 9میلیارد و 157میلیون تومان پرداخت شده که در مقایسه با عملکرد10ماهه سال قبل که 195 نفر با مبلغ 6میلیارد و131میلیون تومان پرداخت شده بود ،در تعداد 30درصد و در مبلغ 49درصد رشد دارد.

وی با بیان اینکه این وامها به افراد تحت حمایت و افراد نیازمند تقاضای وام داده شده است، گفت: اعتبار پرداختی برای این وامها از منابع داخلی، منابع بانکی ، تبصره ۱۶ و اشتغال روستایی و در بخش‌های دام و کشاورزی ، کسب و خدماتی و صنایع دستی پرداخت شده است.

رئیس کمیته امداد منطقه یک اراک با اشاره به فرموده ائمه معصومین (ع) که خداوند انسانهای دارای شغل و حرفه را دوست می دارد و تلاش و کوشش جهت به دست آوردن روزی حلال در ردیف جهاد فی سبیل لله عنوان شده است، افزود: دین مبین اسلام همواره انسانها را به تلاش و کوشش و کسب روزی حلال و استفاده از دسترنج خود تشویق کرده است.

وی در پایان گفت: با توجه به شرایط موجود مثل کمبود امکانات روستاها وخشکسالی‌های دهه های اخیر ، شاهد خالی شدن روستاها و سیل مهاجرتها هستیم، کمیته امداد با اجرای برنامه‌های مختلف سعی بر ماندگاری مردم در روستاها دارد.

انتهای پیام

۴ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۳۲
تعداد بازدید : ۷۰
کد خبر : ۴,۴۶۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید