دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک خبر داد؛

بهره‌مندی 160 کودک از حمایت‌های تغذیه‌ای کمیته امداد

بهره‌مندی 160 کودک از حمایت‌های تغذیه‌ای کمیته امداد
طی 11 ماهه امسال 160 کودک زیر پنج سال مبتلاءبه سوء تغذیه از حمایت‌های کمیته امداد اراک منطقه یک بهره مند شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، ابراهیم خسروی، رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک اظهار داشت: در 11ماهه سالجاری 160 کودک دارای سوءتغذیه با همکاری مراکز بهداشت شهری و روستایی در سطح شهرستان شناسایی‌شده و تحت درمان قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال، ماهیانه به صورت میانگین ۱۰۰ هزار تومان در قالب بن کارت شارژ می‌شود، بیان کرد: والدین کودکان مبتلا به سوء تغذیه از طریق این بن کارت می توانند مواد غذایی مورد نیاز کودکان خود را از فروشگاه های طرف قرارداد با کمیته امداد تهیه کنند.

وی افزود: کمک به رفع سوء تغذیه کودکان یک طرح مشارکتی - حمایتی بین وزارت بهداشت و کمیته امداد است که بر اساس بسته غذایی پیشنهاد شده از طرف وزارت بهداشت سبد غذایی متناسب با نیاز تغذیه‌ای تهیه می شود.

وی با اشاره به اینکه سبد غذایی ویژه کودکان زیر پنج سال دچار سوء تغذیه شامل حبوبات، لبنیات، برنج، روغن، گوشت مرغ و ماهی است، گفت: این سبد علاوه بر کودکان تحت حمایت کمیته امداد به سایر کودکان نیازمندی که تحت حمایت نیستند تعلق می گیرد.

خسروی در ادامه تأکید کرد: با پایش مستمر و کنترل دوره‌ای کودکان دارای سوءتغذیه و سنجش سلامت این گروه در دوره‌های زمانی شش ماهه، کودکان بهبود یافته در قالب این طرح از چرخه دریافت سبد غذایی کمیته امداد خارج و افراد جدید جایگزین آنها می‌شوند.

وی بابیان اینکه زمینه مشارکت خیران برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال نیز فراهم است، افزود: خیران می‌توانند با حمایت از طرح همسفره در تأمین منابع مالی مورد نیاز برای رفع سوء تغذیه کودکان زیرپنج سال مشارکت کنند. به همین منظور مردم خیر همشهری می‌توانند با وارد کردن کد دستوری# 086*8877* ، یا از طریق تماس با تلفن 08633126231 بنام حوزه مشارکتهای مردمی و یا با مراجعه به اداره کمیته امداد منطقه یک اراک واقع در شهر اراک خیابان جهاد(هپکو) نرسیده به مسجد الزهراء(س) و یا مراکز نیکوکاری شهر و روستا ، نسبت به اهدای کمکهای خود اقدام نمایند.

انتهای پیام


۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۱۲
تعداد بازدید : ۵۰
کد خبر : ۴,۴۸۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید