دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان خمین خبر داد،

صدقات مردم شهرستان خمین به900 میلیون تومان رسید

صدقات مردم شهرستان خمین  به900 میلیون تومان رسید
رئیس کمیته امداد خمین گفت: مردم این شهرستان در سال گذشته 900 میلیون تومان صدقه از طریق ۹ هزار و ۸۰۰صندوق منازل، اصناف، معابر و روش‌های الکترونیکی پرداخت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،جوادداوودی، با بیان اینکه بر اساس ماده ۱۳ اساسنامه کمیته امداد و احکام ابلاغی برنامه پنج ساله ششم‌، حرکت به سمت روش‌های نوین در جذب مشارکت‌های مردمی و کاهش هزینه‌های اجرایی از رویکردهای کلان در حوزه مشارکت‌های مردمی است، گفت: ۱۰ درصد از صدقات پرداخت شده به روش الکترونیکی است.

وی افزود: تأمین هزینه‌های درمانی، کمک هزینه جهیزیه و ازدواج، هزینه‌های تحصیلی و عمرانی از اولویت‌های اصلی در پرداخت کمک به نیازمندان از محل جمع آوری صدقات است.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور و تداوم شیوع بیماری کرونا افزود: پرداخت صدقات به‌صورت الکترونیکی یکی از روش‌های مؤثر حذف پول فیزیکی و در نتیجه جلوگیری از شیوع و گسترش این بیماری است.

داوودی با اشاره به دستگاه‌های پوز اندرویدی در تخلیه صندوق‌های صدقات خانگی گفت: افزایش اعتماد و اطمینان خیران نیک اندیش به این نهاد از مزیت‌های این دستگاه‌ها است.

وی تصریح کرد: کاهش زمان تخلیه، اصلاح و به‌روزرسانی اطلاعات نیکوکاران، کاهش هزینه‌های اجرایی، جلوگیری از انتشار و شیوع بیماری کرونا، اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی سریع به خیران، حذف قبوض کاغذی و ارائه رسید الکترونیکی از ویژگی‌های دیگر این دستگاه‌های پوز اندرویدی است.

انتهای پیام

۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶
تعداد بازدید : ۴۸
کد خبر : ۴,۵۷۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید