دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک خبر داد،

رشد 14 درصدی صدقات در اراک منطقه یک

رشد 14 درصدی صدقات در اراک منطقه یک
رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک گفت: در سال گذشته یک میلیارد و 936 میلیون تومان در قالب صدقات نقدی از طریق صندوقهای معابر، متوسط، کوچک منازل و طرح برکت کارکنان ادارات جذب شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 14درصد رشد دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، ابراهیم خسروی ، گفت: صدقات را بر اساس تصمیمات گرفته شده در کمیته امداد پس ازتأیید نمایندگان رهبری صرف چند خدمت شامل درمان نیازمندان و ایتام، ساخت مسکن برای ایتام و نیازمندان، جهیزیه، هزینه تحصیل و موارد فرهنگی و درصدی نیز صرف ابن سبیل می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: صدقات مردم از شهری به شهر دیگر نیز منتقل نمی‌شود و به نیازمندان همان شهر انتقال داده می‌شود؛ همچنین در بحث زکات نیز همین منوال دنبال می‌شود ولذا صدقات و زکات کمیته امداد منطقه یک اراک فقط به نیازمندان تحت حمایت همین شهرستان اختصاص می یابد.

خسروی بیان کرد: در حال حاضر در حوزه اراک منطقه یک 25هزار و640 صندوق صدقات در منازل مردم ، فروشگاهها ومعابر عمومی وجود دارد که به صورت ماهیانه یاچند ماه یکبار به روش‌های مختلف تخلیه می‌شود و صدقه الکترونیکی نیز از طریق تماس با گوشی همراه باکد#086*8877* قابل پرداخت است.

وی در پایان اضافه کرد: علاوه بر مبلغ مذکور282میلیون تومان نیز توسط مراکز نیکوکاری که توسط کمیته امداد تأسیس شده و در محله ها و توسط نهادهای مردمی فعالیت دارند جمع آوری و جهت محرومیت زدائی هزینه شده است.

انتهای پیام

۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۰۴
تعداد بازدید : ۵۶
کد خبر : ۴,۵۸۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید