دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان خبر داد،

بهره مندی 215 مددجوی فراهانی از تسهیلات اشتغال

بهره مندی 215 مددجوی فراهانی از تسهیلات اشتغال
در سال گذشته 215 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد شهرستان فراهان تسهیلات اشتغال و خودکفایی با اعتبار 9میلیارد و 322میلیون تومان دریافت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، غلامرضا حافظ کمال، رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان با بیان اینکه کمیته امداد در راستای توانمندسازی خانواده ها طی سالهای اخیر وامهای اشتغالزایی را در اختیار افراد تحت حمایت قرار داده است اظهار کرد: برهمین اساس درسال1399تعداد 215 مورد وام اشتغال با اعتبار 9میلیارد و 322میلیون تومان پرداخت شده که در مقایسه با عملکردسال 1398 که مبلغ11میلیارد و300 میلیون تومان پرداخت شده بود بدلیل پرداخت وامهای اشتغال روستایی بسیار زیاد در سال 1398توسط این اداره ، در مقایسه کمتر شده است.

آقای حافظ کمال با بیان اینکه این وامها به افراد تحت حمایت و افراد نیازمند تقاضای وام داده شده است گفت: اعتبار پرداختی برای این تسهیلات قرض الحسنه از منابع داخلی، منابع بانکی ، تبصره ۱۶ و اشتغال روستایی است.

وی با اشاره به فرموده ائمه معصومین (ع) که خداوند انسانهای دارای شغل و حرفه را دوست می دارد و تلاش و کوشش جهت به دست آوردن روزی حلال در ردیف جهاد فی سبیل لله عنوان شده است، افزود: دین مبین اسلام همواره انسانها را به تلاش و کوشش و کسب روزی حلال و استفاده از دسترنج خود تشویق کرده است. با توجه به شرایط موجود مثل کمبود امکانات روستاها وخشکسالی های دهه های اخیر ، شاهد خالی شدن روستاها و سیل مهاجرتها هستیم، کمیته امداد با اجرای برنامه های مختلف سعی بر ماندگاری مردم در روستاها دارد.

انتهای پیام

۲۱ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۴۸
تعداد بازدید : ۵۶
کد خبر : ۴,۵۹۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید