دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک خبر داد؛

بهره‌مندی مددجویان اراکی از آموزش‌های اشتغال

بهره‌مندی مددجویان اراکی از آموزش‌های اشتغال
طی 11 ماهه سال جاری 442 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد اراک منطقه یک از آموزش‌های اشتغال بهره‌مند شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، ابراهیم خسروی بابیان اینکه آموزش کسب و کار یکی از ارکان برنامه‌های اشتغال خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد است، گفت: در11ماهه سالجاری برای 442 نفر از متقاضیان وام اشتغال و دریافت کنندگان وام اشتغال ، آموزشهای کسب وکار خودکفایی ارائه ومبلغ 129میلیون ریال از منبع دولتی هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه در کمیته امداد سه نوع آموزش کسب و کار به مددجویان ارائه می‌شود، اظهار کرد: آشنایی افراد با مفاهیم کارآفرینی و فرهنگ کسب و کار مختص کسانی است که وارد برنامه اشتغال نشده‌اند و با این آموزش‌ها افراد برای ورود به کسب و کار، تشویق می شوند.

وی افزود: آموزشهای مهارت آموزی برای 30نفر از نیازمندان و متقاضیان اشتغال تحت حمایت کمیته امداد منطقه یک اراک با رعایت پروتکلهای بهداشتی در بهمن ماه سالجاری در سال جلسات این اداره جهت آموزش کار با چرخ ریسندگی نخ پشمی ارائه شد و با کمک تسهیلات صندوق امداد ولایت برای این افراد اشتغال ایجاد شد.

وی درباره گروه مخاطبان آموزش‌های اشتغال کمیته امداد توضیح داد و گفت: این آموزش‌ها با هدف پایدارسازی طرح‌های اشتغال، به روزرسانی مهارت‌ها و افزایش بهره‌وری به مجریان طرح‌های اشتغال ارائه می‌شود.

شایان ذکر است کمیته امداد منطقه یک اراک در11 ماهه سالجاری 353مورد وام اشتغالزایی با اعتبار بیش از 14میلیارد تومان پرداخت کرده است.

انتهای پیام

۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۵۹
تعداد بازدید : ۵۱
کد خبر : ۴,۶۲۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید