دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک خبر داد؛

بهره‌مندی 150 کودک از حمایت های کمیته امداد

بهره‌مندی 150 کودک از حمایت های کمیته امداد
رئیس کمیته امداد منطقه یک اراک از بهره مندی 150 کودک زیر پنج سال دچار سوء تغذیه در سال1399 از سبد غذایی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، ابراهیم خسروی رئیس این اداره اظهار داشت: در سال 1399 تعداد 150 کودک مبتلاء به سوءتغذیه با همکاری مراکز بهداشت شهری و روستایی در سطح شهرستان شناسایی‌شدند که تحت درمان قرار گرفتند .

وی تأکید کرد: با پایش مستمر و کنترل دوره‌ای کودکان دارای سوءتغذیه و سنجش سلامت این گروه در دوره‌های زمانی شش ماهه، کودکان بهبود یافته در قالب این طرح از چرخه دریافت سبد غذایی کمیته امداد خارج و افراد جدید جایگزین آنها می‌شوند ولذا به این جهت است که عملکرد سال 1399 نسبت به سال1398 کمتر بنظر می رسد.

وی با اشاره به اینکه برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال، ماهیانه به صورت میانگین ۱۰۰ هزار تومان در قالب بن کارت شارژ می‌شود، بیان کرد: والدین کودکان مبتلا به سوء تغذیه از طریق این بن کارت می توانند مواد غذایی مورد نیاز کودکان خود را از فروشگاه های طرف قرارداد با کمیته امداد تهیه کنند.

خسروی افزود: کمک به رفع سوء تغذیه کودکان یک طرح مشارکتی - حمایتی بین وزارت بهداشت و کمیته امداد است که بر اساس بسته غذایی پیشنهاد شده از طرف وزارت بهداشت سبد غذایی متناسب با نیاز تغذیه‌ای تهیه می شود.

وی با اشاره به اینکه سبد غذایی ویژه کودکان زیر پنج سال دچار سوء تغذیه شامل حبوبات، لبنیات، برنج، روغن، گوشت مرغ و ماهی است، گفت: این سبد علاوه بر کودکان تحت حمایت کمیته امداد به سایر کودکان نیازمندی که تحت حمایت نیستند تعلق می گیرد.

رئیس کمیته امداداراک منطقه یک بابیان اینکه زمینه مشارکت خیران برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال نیز فراهم است، افزود: خیران می‌توانند با حمایت از طرح همسفره در تأمین منابع مالی مورد نیاز برای رفع سوء تغذیه کودکان زیرپنج سال مشارکت کنند. به همین منظور مردم خیر همشهری می‌توانند با وارد کردن کد دستوری 086#*8877* ، یا از طریق تماس با تلفن 08633126231 بنام حوزه مشارکتهای مردمی و یا با مراجعه به اداره کمیته امداد منطقه یک اراک واقع در شهر اراک خیابان جهاد(هپکو) نرسیده به مسجد الزهراء(س) و یا مراکز نیکوکاری شهر و روستا ، نسبت به اهدای کمکهای خود اقدام نمایند.

انتهای پیام

۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۹
تعداد بازدید : ۴۶
کد خبر : ۴,۶۸۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید