دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک خبر داد،

بهره‌مندی 476 مددجوی اراکی از آموزش‌های اشتغال

بهره‌مندی 476 مددجوی اراکی از آموزش‌های اشتغال
رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک گفت: درسال گذشته برای 476 نفر از متقاضیان وام اشتغال و دریافت کنندگان وام اشتغال ، آموزشهای کسب وکار خودکفایی ارائه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، ابراهیم خسروی رئیس این اداره بابیان این مطلب که آموزش کسب و کار یکی از ارکان برنامه‌های اشتغال خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد است، گفت: درسال1399 برای 476 نفر از متقاضیان وام اشتغال و دریافت کنندگان وام اشتغال ، آموزشهای کسب وکار خودکفایی ارائه ومبلغ 129میلیون ریال از منبع دولتی هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه در کمیته امداد ، آموزش کسب و کار به مددجویان ارائه می‌شود، اظهار کرد: آشنایی افراد با مفاهیم کارآفرینی و فرهنگ کسب و کار مختص کسانی است که وارد برنامه اشتغال نشده‌اند و با این آموزش‌ها قصد داریم افراد برای ورود به کسب و کار، تشویق شوند. برهمین اساس آموزشهای مهارت آموزی برای 30نفر از نیازمندان و متقاضیان اشتغال تحت حمایت کمیته امداد منطقه یک اراک با رعایت پروتکلهای بهداشتی در اواخر سال گذشته با موضوع آموزش کار با چرخ ریسندگی نخ پشمی ارائه گردید و با کمک تسهیلات صندوق امداد ولایت این نهاد مقدس ، دستگاههای مذکور از کارفرما خریداری شده و به متقاضیان عزیز تحویل شد.

این مقام مسئول درباره گروه مخاطبان آموزش‌های اشتغال کمیته امداد توضیح داد و گفت: این آموزش‌ها با هدف پایدارسازی طرح‌های اشتغال، به روزرسانی مهارت‌ها و افزایش بهره‌وری به مجریان طرح‌های اشتغال ارائه می‌شود.

شایان ذکر است کمیته امداد منطقه یک اراک درسال1399 تعداد 442مورد وام اشتغالزایی با اعتبار بیش از 16میلیارد و 800میلیون تومان پرداخت نموده که نسبت به سال 1398 که به 327 نفر مبلغ 11میلیارد و 243میلیون تومان پرداخت شده بود در عدد 35درصد و در مبلغ بیش از 49درصد رشد داشته است.

انتهای پیام

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۴
تعداد بازدید : ۵۰
کد خبر : ۴,۷۶۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید