دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان خبر داد،

جمع آوری 287 میلیون تومان زکات فطریه و کفاره

جمع آوری 287 میلیون تومان زکات فطریه و کفاره
رئیس کمیته امداد فراهان گفت: تا کنون بیش از 287میلیون تومان زکات فطریه و کفارات جمع آوری شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،غلامرضا حافظ کمال، رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان بیان کرد: با توجه به شرایط ایجاد شده و با شیوع ویروس کرونا روش‌های الکترونیکی شامل کدهای ussd و شماره کارت بانکی در سطح شهرستان از طریق انتشار در رسانه ها و فضای مجازی جهت زکات فطریه اطلاع رسانی شد.

وی افزود: همچنین 27 پایگاه جمع آوری زکات فطریه ثابت وسیار در محل برگزاری نماز عید فطر در مساجد شهری وروستایی که نماز عید برگزار شد ، مراکز نیکوکاری و اداره کمیته امداد شهرستان فراهان با مجوز و آرم مخصوص شورای زکات برپا شده بود.

رئیس کمیته امداد فراهان با اشاره به اینکه تا این لحظه بیش از 287میلیون تومان زکات فطریه و کفارات جمع آوری شده، افزود: از کل مبلغ مذکور 34میلیون تومان زکات فطریه(عام وسادات) وکفارات توسط کمیته امداد فراهان ، 68میلیون زکات فطریه وکفارات توسط مراکز نیکوکاری زیر نظر کمیته امداد و 185 میلیون تومان نیز در روستاها جمع آوری و بین نیازمندان همان روستاها توزیع شده است.

وی در ادامه گفت:مبلغ فطریه امسال نسبت به نوبت مشابه سال گذشته که مبلغ 181میلیون تومان بوده 59درصد رشد داشته است و اطلاع رسانی نحوه پرداخت الکترونیکی زکات فطره از طریق رسانه های دیداری، شنیداری و نوشتاری و فضای مجازی زمینه افزایش پرداخت نقدی زکات را فراهم شده است.

حافظ کمال با اشاره به تعامل سازنده سایر دستگاه‌های مرتبط با دبیرخانه شورای زکات شهرستان ازجمله امام جمعه شهرهای فرمهین و تلخاب و خنجین ، فرمانداری، بهزیستی، ائمه جماعات و رسانه های نوشتاری ادامه داد: مبالغ جمع آوری شده در کوتاهترین زمان طبق احکام شرعی به دست نیازمندان همین شهرستان رسیده است.

انتهای پیام

۳ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۴۵
تعداد بازدید : ۳۸
کد خبر : ۴,۸۰۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید