دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک خبرداد؛

زکات فطریه مردم اراک به یک میلیاردو 250 میلیون تومان رسید

زکات فطریه مردم اراک به یک میلیاردو 250 میلیون تومان رسید
مردم شهرستان اراک منطقه یک میلیاردو 250 میلیون تومان زکات فطریه و کفارات خود را به نیازمندان پرداخت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، ابراهیم خسروی، رئیس این اداره بیان کرد: بیش از یک میلیارد و 250 میلیون تومان زکات فطریه وکفارات توسط کمیته امداد منطقه یک اراک و مراکز نیکوکاری زیر نظر این اداره در سال 1400 تا این لحظه جمع‌آوری شد.

وی افزود: در روز عید سعید فطر 107 پایگاه جمع آوری زکات فطریه ثابت وسیار در محل برگزاری نماز عید فطر در مساجد شهری وروستایی که نماز عید برگزار شد ، مراکز نیکوکاری و اداره کمیته امداد منطقه یک اراک با مجوز و آرم مخصوص شورای زکات برپا شده بود.

رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک با اشاره به اینکه تا این لحظه بیش از یک میلیارد و 250میلیون تومان زکات فطریه و کفارات جمع آوری شده، افزود: از کل مبلغ مذکور 96 میلیون تومان زکات فطریه(عام وسادات) وکفارات توسط کمیته امداد اراک منطقه یک ، یک میلیارد و 130میلیون زکات فطریه وکفارات توسط مراکز نیکوکاری زیر نظر کمیته امداد و 28 میلیون تومان نیز در مساجد شهر و روستاها جمع آوری و بین نیازمندان همان محل توزیع ولیست تایید شده آن به کمیته امداد اعلام وارسال شده است. مبلغ زکات فطریه وکفارات امسال نسبت به نوبت مشابه سال گذشته که مبلغ 550میلیون تومان بوده بیش از 127درصد رشد داشته است و اطلاع رسانی نحوه پرداخت الکترونیکی زکات فطره از طریق رسانه های دیداری، شنیداری و نوشتاری و فضای مجازی زمینه افزایش پرداخت نقدی زکات را فراهم نموده است.

خسروی ضمن تقدیر و تشکر در خصوص تعامل سازنده سایر دستگاههای مرتبط با دبیرخانه شورای زکات ازجمله حضرت آیت اله دری نجف آبادی امام جمعه محترم شهر اراک و امام جمعه شهرهای سنجان و کارچان ، فرمانداری، بهزیستی، ائمه جماعات و رسانه های نوشتاری ادامه داد: مبالغ جمع آوری شده در کوتاهترین زمان طبق احکام شرعی به دست نیازمندان همین شهرستان رسیده است.

انتهای پیام

۴ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۳۸
تعداد بازدید : ۳۹
کد خبر : ۴,۸۱۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید