دکمه موبایل منو

اخبار

همزمان با دهه کرامت انجام شد،

آغاز مرحله دوم طرح یاس در فراهان

آغاز مرحله دوم طرح یاس در فراهان
رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان با تشریح برنامه های ویژه دهه کرامت ، گفت: مرحله دوم طرح یاس همزمان با آغاز دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه (س) با شرکت مددجویان در آموزشهای هلال احمر برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، غلامرضا حافظ کمال رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان با تشریح برنامه های این نهاد به مناسبت دهه کرامت،گفت: مرحله دوم طرح یاس از روز ۲2 خردادماه سالجاری همزمان با آغاز دهه کرامت و ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه (س) با همکاری این اداره و جمعیت هلال احمر شهرستان فراهان برگزار می شود.
وی با بیان اینکه طرح ملی یاس به منظور توانمندسازی و ارتقای اجتماعی و فرهنگی مددجویان تحت حمایت در سال گذشته با همکاری جمعیت هلال احمر شهرستان فراهان همزمان با سراسر کشور آغاز شده است، افزود: هدف از اجرای این طرح فرهنگ‌سازی در جهت امدادگری به خود و دیگران در هنگام بحرانها و بلایای طبیعی است.
حافظ کمال با اشاره به اینکه دختران خانواده های تحت حمایت با آموزش امدادگری و مدیریت بحران، می توانند علاوه بر تقویت حس ارزشمندی اجتماعی، برای کمک در بحرانها موثر واقع شوند،تصریح کرد: در مرحله دوم این طرح که از 22خردادماه شروع شده نخست 10 فرزند مددجوی دختر از «دوره‌های آموزشی امداد ونجات و کمکهای اولیه» به مدت 21ساعت بهره مند می شوند.
رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان به دیگر برنامه های فرهنگی دهه کرامت اشاره کرد و گفت: در این مدت زمان به دلیل شرایط ایجاد شده از ویروس منحوس کرونا ، از طریق شبکه مجازی وپیام رسان «بله» کارگاه‌های آموزشی با محوریت شناخت حضرت امام رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س)، رفتار شناسی دختران با عنوان حریم ریحانه، قرائت زیارت امین لله و صلوات خاصه امام رضا (ع) در این اداره ویژه گروه‌های هدف تحت حمایت برگزار می شود.
وی در پایان گفت: معرفی کتاب، برگزاری نمایشگاه دختران بهشتی با موضوع توسعه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و سبک زندگی رضوی، برگزاری مسابقات فرهنگی در قالب اجرای پویش عکس دختر و مادر ،کلیپ ،دلنوشته، شعر،داستان کوتاه و نقاشی از دیگر برنامه های این نهاد در حوزه فرهنگی است.

انتهای پیام

۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲
تعداد بازدید : ۳۳
کد خبر : ۴,۸۹۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید