دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک خبر داد؛

حمایت کمیته امداد اراک منطقه یک از 5 هزارو 481 خانوار

رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک گفت: براساس آخرین آمار 5هزار و481خانوار از کمیته امداد منطقه یک شهرستان اراک کمک معیشت دریافت می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ،ابراهیم خسروی گفت: براساس آمار در 2ماهه نخست سالجاری حدود695 خانوار نیز به صورت چند خدمتی و تک خدمتی تحت حمایت کمیته امداد منطقه یک شهرستان اراک هستند و معیشت دریافت نمی کنند ولی از خدمات دیگر این نهاد، استفاده می نمایند که با تعداد آمار معیشت بگیران، 6هزار و176خانوار و 11هزار و 117نفر می شود و با توجه به آمار جمعیتی منطقه یک شهرستان اراک و براساس سرشماری نفوس مسکن سال 1395که 368هزار و 546 نفر می باشد 3درصد تحت حمایت این اداره می باشند.
وی اضافه کرد: از نیازهای موثر و جدی نیازمندان که کمک در آن زمینه به ارتقای موثر و جدی زندگی نیازمندان منجر میشود، کمکهای فرهنگی و اشتغال است.
وی با اشاره به اشتغالزایی کمیته امداد در راستای فقرزدایی عنوان کرد: وقتی خانواده ای دارای درآمد نباشد، هیچ گاه به کمکهای مقطعی به سوی زندگی پایدار حرکت نمیکند از این رو موضوع اشتغال زایی مددجویان رویکردی است که به طور جدی دنبال میشود.
وی اضافه کرد: کمک فرهنگی گام دیگری است که برای رفع محرومیت و فقرزدایی پایدار دنبال میشود، اگر امکان تحصیل شایسته برای فرزندان نیازمندان فراهم شود، فقر در خانواده آنها باقی نمی ماند بلکه فرزندی که طعم تلخ فقر را چشیده است، با انگیزه و اعتقاد جدیتری برای حضور شایسته تر در جامعه اقدام میکند.
خسروی عرصه های کمک رسانی به نیازمندان را نیز گسترده دانست و گفت: همانطور که نیاز مددجویان متفاوت و متنوع است، عرصه های خدمت رسانی نیز متفاوت است از این رو کسی که توانایی بکارگیری نیروی کار را دارد میتواند برای اشتغال یک نیازمند گام بردارد.
وی در مورد نحوه مشارکت خیران در تأمین هزینه های مددجویان ونیازمندان کمیته امداد خاطرنشان کرد: علاقه مندان و خیرین میتواننداز طریق شماره گیری با تلفن همراه#086*8877* بصورت مستقیم وجوه خود را جهت کمک به نیازهای محرومان واریز نمایندو یا با مراجعه به اداره کمیته امداد منطقه یک اراک واقع در شهر اراک خیابان جهاد(هپکو) نرسیده به مسجد الزهراء(س) و یا مراکز نیکوکاری شهر و روستا و یا از طریق تماس با شماره تلفن 08633126231حوزه مشارکتهای مردمی کمیته امداد ، نسبت به واریز مبالغ کمک خود اقدام نمایند.
انتهای پیام


۱ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۵۵
تعداد بازدید : ۳۰
کد خبر : ۴,۹۰۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید