دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد شهر سربند خبر داد؛

ایجاد 159 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت

ایجاد 159 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت
رئیس کمیته امداد اداره سربند گفت: این نهاد طی سال گذشته159 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت این منطقه با اعطای تسهیلات اشتغال ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، کاظم علی فدائی ، رئیس کمیته امداد اداره سربند با اشاره به توجه ویژه این نهاد به رویکرد مددکاری اشتغال محور و تشویق مددجویان به ایجاد شغل و دستیابی به توانمندی، گفت: بیش از 6200 میلیارد و دویست میلیون تومان تومان وام اشتغال طی سال 99 به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این منطقه اعطا شده است .
فدائی افزود: مبلغ 520 میلیون تومان آن از محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و مبلغ 5387 پنج میلیارد و سیصدو هشتاد و هفت میلیون تومان آن از محل منابع بانک‌ها بنده ب تبصره 16 و مبلغ 270 دویست و هفتاد میلیون تومان از محل منابع اشتغال روستایی (قانون توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستائی ) و مبلغ 70 میلیون تومان از منابع صندوق مهر تأمین و به مددجویان پرداخت‌شده است.
رئیس کمیته امداد اداره سربند بیان کرد: تسهیلات پرداختی در بخش دامپروری، خدمات کشاورزی، فعالیت‌های صنعتی و کسب و صنایع‌دستی بوده است.
وی بابیان اهمیت اجرای نظام هدایت شغلی و راهبری شغلی مددجویان تحت حمایت تصریح کرد: این نهاد طی سال گذشته 159 فرصت شغلی برای مددجوی تحت حمایت این نهاد با اعطای تسهیلات اشتغال ایجاد کرده است .
وی با اشاره به توانمندسازی و شکوفایی استعدادهای نیازمندان و محرومان گفت، یکی از مهم‌ترین اهداف این نهاد تأمین خوداتکایی آن‌ها است که با ارائه آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای، مقدمات خودکفایی و توانمندسازی مددجویان به میزان قابل‌توجهی فراهم و از ظرفیت‌های متقابل سازمان فنی‌وحرفه‌ای و کمیته امداد، به‌خوبی استفاده می‌شود.
وی با اعلام اینکه 179نفر از مددجویان آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای را فراگرفتند، افزود: این تعداد، در دوره های کوتاه مدت و بلند مدت شرکت کردند.
رئیس کمیته امداد اداره سربند ضمن اشاره به پایداری و انحراف طرح‌های اشتغال این نهاد، از نظارت‌های مستمر برای رفع مشکلات طرح‌های اشتغال به‌عنوان رمز پایداری این طرح‌ها یاد کرد و گفت طی سال بیش از 1900 مورد بازدید از طرح ها توسط کارشناس فنی ،کارشناس اشتغال و رئیس اداره انجام شده است.
انتهای پیام

۱۴ تیر ۱۴۰۰ ۱۰:۲۳
تعداد بازدید : ۳۵
کد خبر : ۴,۹۵۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید