دکمه موبایل منو

اخبار

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان مرکزی خبر داد؛

پرداخت فرانشیز 70 بیمار صعب العلاج

پرداخت فرانشیز 70 بیمار صعب العلاج
به همت حوزه درمان کمیته امداد استان مرکزی در سه ماهه امسال تا کنون مساعدت درمانی به 70 بیمار صعب العلاج (مبتلا به سرطان) بستری در بیمارستان آیت الله خوانساری شهرستان اراک انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محمد رضا شایسته جو ، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه حمایت‌های درمانی و پرداخت فرانشیز از اقدامات حمایتی کمیته امداد است، گفت: به همت حوزه درمان کمیته امداد استان مرکزی در سال جاری تا کنون مساعدت درمانی به 70 بیمار صعب العلاج (مبتلا به سرطان) بستری در بیمارستان آیت الله خوانساری شهرستان اراک انجام شد.

وی افزود:برای این منظور 36 میلیون و 720 هزار تومان اعتبار هزینه شده است.

وی از حمایت این نهاد از مادران باردار و شیرده خبر داد و افزود: به منظور ارتقاء سلامت مادران باردار و شیرده و به جهت رفع سوء تغذیه مادران استان مبلغ 27 میلیون و 200 هزار تومان در قالب شارژ بن کارت و تهیه سبد غذایی با همکاری مشترک بنیاد علوی و کمیته امداد به 272 نفر از مادران باردار و شیرده استان در فروردین ماه امسال کمک شده است.

وی در ادامه از حمایت این نهاد از 1901 کودک مبتلا به سوء تغذیه در سطح استان خبر داد و اظهارکرد: هر کودک به محض ورود به طرح و بهره‌مندی از آن باید حداقل طی دو دوره شش ماهه تحت حمایت طرح قرار گیرد تا مراتب پایش رشد آن به صورت کامل انجام و شرایط رفع سوء تغذیه وی با تأیید مراکز بهداشتی، درمانی پس از مهلت یک ساله محرز شود.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان در پایان گفت: منابع دولتی و منابع مالی کمیته امداد به‌تنهایی پاسخگوی نیازهای این افراد نیست و کمیته امداد نیازمند کمک خیران و مشارکت آن‌ها برای تأمین نیازهای این بیماران است.

انتهای پیام
۱۴ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۰۶
تعداد بازدید : ۳۰
کد خبر : ۴,۹۵۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید