دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک خبر داد،

توزیع 216 سری جهیزیه بین نوعروسان اراکی

توزیع 216 سری جهیزیه بین نوعروسان اراکی
در سال 1399 تعداد216 سری جهیزیه به ارزش حدود یک میلیارد و658 میلیون تومان بلاعوض به نوعروسان اراکی اهداء شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، ابراهیم خسروی ،رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک گفت: در سال 1399 تعداد216 سری جهیزیه به ارزش حدود یک میلیارد و658 میلیون تومان بلاعوض در قالب تامین جهیزیه نوعروسان ، هدیه ازدواج پسران و ازدواج مجدد بانوان نیازمند تحت حمایت این اداره از منابع دولتی و کمکهای مردمی پرداخت شده که در مقایسه با نوبت سال 1398 که به 159نفر بمبلغ 626میلیون تومان پرداخت شده بود در عدد 36درصد ودر مبلغ 165 درصد رشد دارد.

وی اظهار داشت: برگزاری کارگاه آموزشی برای دختران در آستانه ازدواج ونوعروس تحت حمایت از دیگر برنامه‌های کمیته امداد است. کمک به ازدواج جوانان و همچنین ترویج فرهنگ ازدواج آسان می‌تواند در پایداری زندگی زوج‌های جوان و کاهش آسیب‌های اجتماعی تأثیر گذار باشد که با توجه به شرایط ایجاد شده از بیماری منحوس کرونا، کلاسهای آموزشی کمیته امداد نیز بیشتر بسوی مجازی برگزار واستفاده از خبرگزاری‌های پرمخاطب در شبکه های مجازی در اولویت برنامه‌های این نهاداست.

وی در ادامه گفت: بالا رفتن سن ازدواج و معضل طلاق از مشکلات اساسی جامعه است که حل این مشکلات نیازمند همکاری و مساعدت همه بخش‌ها است.

وی با یادوری مشکلات اقتصادی ، گفت: مردم خیر ونیک اندیش می‌توانند با وارد کردن کد دستوری #086*8877* با گوشی های همراه یا از طریق تماس با شماره تلفن08633126231 بنام حوزه مشارکتهای مردمی کمیته امداد اراک منطقه یک برای کمک به تأمین جهیزیه نیازمندان اقدام نمایند.

انتهای پیام

۱۶ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۳۰
تعداد بازدید : ۳۳
کد خبر : ۴,۹۷۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید