دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک خبر داد،

رشد 15 درصدی صدقات در شهرستان اراک

رشد 15 درصدی صدقات در شهرستان اراک
مردم شهرستان اراک منطقه یک طی 4 ماهه امسال 800 میلیون تومان در قالب صدقات به نیازمندان کمک کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، ابراهیم خسروی رئیس این اداره بیان داشت: در4ماهه نخست سالجاری بیش از 800 میلیون تومان از مردم نیک اندیش اراک منطقه یک در قالب صدقات نقدی از طریق صندوقهای معابر، متوسط، کوچک منازل و طرح برکت کارکنان ادارات جذب شده که نسبت به نوبت مشابه سال گذشته که 693 میلیون تومان بوده بیش از 15 درصد رشد دارد.

وی در ادامه گفت: صدقات را بر اساس تصمیمات گرفته شده در کمیته امداد و بعد از تایید نمایندگان رهبری صرف چند خدمت شامل درمان نیازمندان و ایتام، احداث مسکن برای ایتام و نیازمندان، جهیزیه، هزینه تحصیل و موارد فرهنگی و درصدی نیز صرف ابن سبیل می‌شود. صدقات مردم از شهری به شهر دیگر نیز منتقل نمی‌شود و به نیازمندان همان شهر انتقال داده می‌شود، در بحث زکات نیز همین منوال دنبال می‌شود ولذا صدقات و زکات کمیته امداد منطقه یک اراک فقط به نیازمندان تحت حمایت همین شهرستان اختصاص می یابد.

خسروی بیان کرد: در حال حاضر در حوزه اراک منطقه یک 24هزار و157 صندوق صدقات در منازل مردم ، فروشگاهها ومعابر عمومی وجود دارد که به صورت ماهیانه یاچند ماه یکبار به روش‌های مختلف توسط مسئولین امور خیران کمیته امداد تخلیه می‌شود و صدقه الکترونیکی نیز از طریق تماس با گوشی همراه باکد#086*8877* قابل پرداخت می باشد.

شایان ذکر است که از مبلغ مذکور، حدود 29 میلیون تومان نیز توسط مراکز نیکوکاری که زیر نظر کمیته امداد تأسیس شده و در محله ها و توسط نهادهای مردمی فعالیت دارند جمع آوری و جهت محرومیت زدایی هزینه شده است.

انتهای پیام
۷ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : ۳۶
کد خبر : ۵,۱۶۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید