دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان اراک منطقه یک خبر داد،

رشد 11 درصدی صدقات در اراک منطقه یک

رشد 11 درصدی صدقات در اراک منطقه یک
صدقات مردم استان شهرستان اراک منطقه(1) ،به یک میلیاردو 19 میلیون تومان رسید.

به گزارش روابط عمومی واطلاع رسانی کمیته امداد ، ابراهیم خسروی رئیس این اداره بیان داشت: در5ماهه نخست سالجاری یک میلیارد و 19 میلیون تومان از همشهریان منطقه یک در قالب صدقات نقدی از طریق صندوقهای معابر، متوسط، کوچک منازل و طرح برکت کارکنان ادارات جذب شده که نسبت به نوبت مشابه سال گذشته که 919 میلیون تومان بوده 11 درصد رشد دارد.

وی در ادامه گفت: صدقات را بر اساس تصمیمات گرفته شده در کمیته امداد و بعد از تایید نمایندگان رهبری صرف چند خدمت شامل درمان نیازمندان و ایتام، احداث مسکن برای ایتام و نیازمندان، جهیزیه، هزینه تحصیل و موارد فرهنگی و درصدی نیز صرف ابن سبیل می‌شود. صدقات مردم از شهری به شهر دیگر نیز منتقل نمی‌شود و به نیازمندان همان شهر انتقال داده می‌شود، در بحث زکات نیز همین منوال دنبال می‌شود ولذا صدقات و زکات کمیته امداد منطقه یک اراک فقط به نیازمندان تحت حمایت همین شهرستان اختصاص می یابد.

خسروی بیان کرد: در حال حاضر در حوزه اراک منطقه یک 24هزار و158 صندوق صدقات در منازل مردم ، فروشگاهها ومعابر عمومی وجود دارد که به صورت ماهیانه یاچند ماه یکبار به روش‌های مختلف توسط مسئولین امور خیرین کمیته امداد تخلیه می‌شود و صدقه الکترونیکی نیز از طریق تماس با گوشی همراه باکد#086*8877* قابل پرداخت می باشد.

شایان ذکر است که از مبلغ مذکور، حدود 48 میلیون تومان نیز توسط مراکز نیکوکاری که زیر نظر کمیته امداد تاسیس شده و در محله ها و توسط نهادهای مردمی فعالیت دارند جمع آوری و جهت محرومیت زدایی هزینه شده است.

انتهای پیام

۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۵۳
تعداد بازدید : ۲۵
کد خبر : ۵,۱۸۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید