دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک :

زکات مردم اراک یک به سه میلیاردو 700 میلیون تومان رسید

زکات مردم اراک یک به سه میلیاردو 700 میلیون تومان رسید
رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک گفت: در 6 ماهه امسال سه میلیاردو 700 میلیون تومان زکات و کفاره توسط کمیته امداد اراک منطقه یک جمع آوری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، ابراهیم خسروی ،رئیس این اداره با بیان اینکه بیش از 3 میلیارد و700 میلیون تومان زکات وکفارات در6ماهه نخست سالجاری در کمیته امداد منطقه یک شهرستان اراک جمع آوری شده است، گفت: از این مبلغ حدود یک میلیارد تومان زکات واجب ومستحب جمع آوری شده که سهم محرومان و پروژه های عام المنفعه بوده و درزمینه های معیشت، درمان، مسکن، جهیزیه، پرداخت بدهی مقروضان وتهیه لوازم ضروری زندگی جهت نیازمندان هزینه می شود.

وی ادامه داد: زکات مال شامل زکات واجب گندم، جو، کشمش، گاو، گوسفند، شتر، طلا و نقره است و زکات مستحبی شامل همه محصولات کشاورزی، باغات، میوه و صیفی جات می شود.

در ادامه ایشان افزود: از کل مبلغ زکات وکفارات جذب شده 139میلیون تومان نقدی و بیش از یک میلیارد تومان غیر نقدی که توسط کمیته امداد منطقه یک اراک و یک میلیارد و791 میلیون تومان نیز توسط مراکز نیکوکاری زیر نظر کمیته امداد جمع آوری شده و 779 میلیون تومان نیز بصورت انتظامی(در روستاها جمع آوری و همانجا به مددجویان تقدیم شده) ثبت گردیده که نسبت به عملکرد6ماهه نخست سال1399 که 921 میلیون تومان بوده 302درصد رشد دارد.

شایسته ذکر است،کشاورزان می توانند با شماره گیری با تلفن همراه#086*8877* بصورت مستقیم وجوه خود را جهت کمک به نیازهای محرومان واقعی واریز نمایندو یا از طریق تماس با تلفن 08633127637 به نام واحد زکات حوزه مشارکتهای مردمی و یا با مراجعه به اداره کمیته امداد منطقه یک اراک واقع در شهر اراک خیابان جهاد(هپکو) نرسیده به مسجد الزهراء(س) و یا مراکز نیکوکاری شهر و روستا ، نسبت به اهدای کمکهای خود اقدام نمایند.

انتهای پیام

۱۷ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۳۳
تعداد بازدید : ۲۲
کد خبر : ۵,۳۰۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید