دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۰:۰۸
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۵۷۲۲۳
گزارشگر : ۶۷
در پنج ماهه نخست امسال انجام شد

ارائه خدمات آموزشی و مشاوره به 270 مددجوی اراکی

(چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶) ۱۰:۰۸

امسال 270 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد شهرستان اراک از خدمات آموزش خانواده و مشاوره گروهی بهره مند شدند.

مدیر کمیته امداد شهرستان اراک منطقه دو گزارشی از عملکرد فرهنگی این نهاد در سال جاری رائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد فراهانی منش با بیان اینکه خدمات آموزش و مشاوره درکمیته امداد مکمل سایر خدمات حمایتی است ، گفت : از وظایف مشاوران کمیته امداد راهنمایی و هدایت مددجویانی است که در شرایط نامناسب روانی و عاطفی قرار دارند و می توانند با بهره گیری از کمک های مشاوره به توانمندی روحی و معنوی برسند.

وی با اشاره به اینکه کمک به زوج های جوان، تلاش برای موفقیت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت و ارتقاء سطح فکری و فرهنگی خانواده های تحت حمایت از مهم ترین اهداف کمیته امداد در ارائه خدمات مشاوره است، افزود : طی جاری 270 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد شهرستان اراک از خدمات آموزش خانواده و مشاوره گروهی بهره مند شدند. 

وی مطرح کرد : مددجویان کمیته امداد همچنین از مشاوره های فردی در بخش های پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، فضای مجازی ، اعتیاد ، مهارت های زندگی ، سبک فرزندپروری ، شرایط ازدواج موفق ، آشنایی با عوامل موثر ازدواج و تحکیم بنیان خانواده بهره مند شدند.

وی در ادامه از پرداخت جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت خبر داد و گفت : 14 نفر از نوعروسان تحت حمایت با کمک هزینه ازدواج با اعتبار 42 میلیون تومان راهی خانه بخت شدند.

مدیر کمیته امداد شهرستان اراک با اشاره به اقدامات فرهنگی انجام شده بیان کرد : فراهم کردن سفر 30 نفر از دانش آموزان تحت حمایت به اردوی تفریحی و آموزشی چابکسر از اقدامات کمیته امداد شهرستان اراک در سال جاری بوده است.

وی در پایان گفت : ارائه خدمات فرهنگی به مددجویان تحت حمایت در قالب پرورشی و تربیتی،پرداخت کمک هزینه تحصیلی و برگزاری کانون‌های فرهنگی وتربیتی از دیگر اقدامات انجام شده است.

انتهای پیامتعداد بازدید : ۵۸۴پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید