دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۰:۴۹
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۶۲۷۰۳
گزارشگر : ۹۰
قائم مقام کمیته امداد استان مرکزی :

حمایت کمیته امداد استان مرکزی از بیش از 22 هزار خانوار با سرپرست زن

(شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷) ۱۰:۴۹

۴۲ هزار و ۵۶۹ خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی هستندکه از این تعداد ۲۲ هزار و ۳۷ خانوار معادل ۵۲ درصد زنان سرپرست خانوارند.

قائم مقام کمیته امداد استان مرکزی در دومین جلسه کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده که در استانداری استان برگزار شد گزارشی از عملکرد کمیته امداد در حمایت از بانوان سرپرست خانوار ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، عدالت بهرامی قائم مقام کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه اولویت کمیته امداد ، حمایت از خانوارهایی با سرپرست زن است ، گفت : توانمندسازی و مهارت‌افزایی ، هدفمندسازی و مشخص کردن بازه زمانی حمایت برای افرادی که دارای استعداد و توانایی هستند از برنامه‌های کمیته امداد است .
وی از حمایت کمیته امداد از ۴۲ هزار و ۵۶۹ خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی خبر داد و گفت : از این تعداد ۲۲ هزار و ۳۷ خانوار رقمی بالغ بر ۵۲ درصد زنان سرپرست خانوارند.
وی با اشاره به اینکه ۱۷ میلیارد و 511 میلیون تومان تسهیلات به بخش اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار تخصیص داده شده است ، گفت: زنان سرپرست خانوار ظرفیت‌های بسیار خوبی دارند که اگر حمایت شوند کارآفرین شده و نه تنها خودکفا شده بلکه زمینه اشتغال بانوان دیگر را نیز فراهم می کنند.
بهرامی در پایان گفت : طبق اساسنامه رویکردهای کمیته امداد تغییر کرده و ارائه خدمات در این نهاد زماندار بوده و دائمی نیست.
فتح‌الله حقیقی، معاون سیاسی‌امنیتی استانداری مرکزی نیز با تأکید بر اینکه طرح‌ها با هدف کار عملی تدوین شود ، گفت : دفاتر شش‌گانه معاون سیاسی باید با دفتر امور بانوان هماهنگ بوده و حمایت از بانوان سرپرست خانواده خدمات و در حد بضاعت استان انجام شود.
وی با اشاره به اینکه توانمندسازی بانوان سرپرست خانواده باید در دستور کار قرار گیرد‌، گفت : در این مسیر باید از تجارب خوب استان‌های دیگر استفاده شده و برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیازمند کار عملی است.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۶۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید