دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۷ / ۱۰:۴۲
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۶۲۸۲۰
گزارشگر : ۹۰

رئیس اداره امور اجرایی زکات کمیته امداد استان مرکزی منصوب شد

(شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷) ۱۰:۴۲

طی حکم مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی رئیس اداره امور اجرایی زکات کمیته امداد استان مرکزی به مدت دو سال منصوب شد.

مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی در نشست هم‌اندیشی مدیران کمیته امداد گزارشی از عملکرد کمیته امداد استان مرکزی ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، قنبر موسی نژاد مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه شفاف‌سازی و شیشه‌ای کردن عملکرد کمیته امداد از برنامه‌های اساسی کمیته امداد است ، گفت : کمیته امداد امانتدار مردم است و اطلاع رسانی دقیق از فعالیت‌های کمیته امداد به منظور جلب اعتماد عمومی انجام می شود.
وی با تأکید بر صرفه جویی در هزینه‌ها و ارائه خدمت هرچه بهتر به مددجویان بیان کرد : تلاش برای کاهش مشکلات اقتصادی و معیشتی مددجویان از الزامات عملکردی کمیته امداد است.
وی با اشاره به اینکه طی سال گذشته بیش از 57 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی پرداخت شد، مطرح کرد : کمیته امداد استان مرکزی در سال گذشته با جذب 99 درصد اعتبارات بانکی سه هزارو 500 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت ایجاد کرد.
وی با اشاره به رشد 30 درصدی کمک‌های مردمی گفت : با وجود فضاسازی دشمنان در ماه مبارک رمضان علیه این نهاد مقدس حضور مردم در کمک به محرومان در رمضان امسال بیش از سال‌های گذشته بوده که خود دلیل اعتماد مردم به کمیته امداد به عنوان یک نهاد مردمی و حامی محرومان است.
مدیر کل کمیته امداد استان در ادامه با تأکید بر اهمیت ترویج و تبلیغ زکات به عنوان یک واجب الهی گفت : تشکیل شوراهای زکات در روستاها از برنامه‌های کمیته امداد در سال جاری است و این شورا از امام جماعت، دهیار، بخشدار و معتمدان روستایی تشکیل می شود.
وی با اشاره به اینکه بر اساس سیاست‌های جدید شورای زکات و تأکیدات مقام معظم رهبری 60 درصد زکات جمع‌آوری‌شده به محرومان اختصاص داده می‌شود، گفت: کمیته امداد اطلاعات نیازمندان روستا را در اختیار شورای زکات روستای قرار می‌دهدتا زکات جمع‌آوری‌شده برای تأمین مسکن، ازدواج، درمان و تحصیل نیازمندان همان منطقه هزینه شود.
شایسته ذکر است ، در پایان این جلسه با حکم مدیر کل کمیته امداد استان حسین احمدلو که ریاست کمیته امداد شهرستان فراهان را در کارنامه کاری خود دارد به مدت دو سال به سمت رئیس اداره امور اجرایی زکات کمیته امداد استان مرکزی منصوب و از زحمات معصومی نژاد کارشناس زکات استان تقدیر شد.
انتهای پیامتعداد بازدید : ۳۸۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید