دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۸ مهر ۱۳۹۷ / ۰۸:۳۴
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۶۴۲۷۹
گزارشگر : ۹۰
همزمان با ماه محرم انجام شد

چشیدن طعم شیرین آزادی با کمک قلب‌های مهربان

(یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷) ۰۸:۳۴

یکی از اهالی روستای نهرمیان توره که به دلیل بدهی مالی 200 میلیون تومانی زندانی بود با کمک مرکز نیکوکاری شهدای نهرمیان و جمعی از خیران آزاد شد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان مرکزی گزارشی از عملکرد مراکز نیکوکاری در سال جاری ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، شاپور جلالی معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه مراکز نیکوکاری خط مقدم انجام امور خیر و رسیدگی به فقرا و نیازمندان هستند ، گفت : کمیته امداد استان مرکزی با هدف واگذاری امور خیریه به عموم مردم ، تسریع در رسیدگی به امور فقرا وبهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در درون محله‌ها 35 مرکز نیکوکاری در استان مرکزی ایجاد کرده است.
وی از آزادی یکی از اهالی روستای نهرمیان توره با کمک مرکز نیکوکاری شهدای نهرمیان و جمعی از خیران خبر داد ، گفت : این سرپرست خانوار به دلیل بدهی 200 میلیون تومانی در زندان به‌سر می برد و خانواده وی دچار مشکلات فراوان بوده و در شرایط سختی زندگی می کردند.
وی افزود : مبلغی از طلب این زندانی با رایزنی مسئولان مرکز نیکوکاری با طلبکاران ، 126 میلیون تومان از طریق خود مرکز و مابقی توسط خیران پرداخت و زندانی به آغوش خانواده بازگشت.
جلالی با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری با مسئولیت‌پذیری و مشارکت هیأت عامل در حال فعالیت هستند ، بیان کرد : این مراکز به صورت محله محور با شناسایی نیازمندان و بهره‌گیری از ظرفیت خیران ،نیکوکاران،هیات امنای مساجد و معتمدان محلی در جهت رفع فقر و محرومیت تلاش می کنند.
وی از رشد 55 درصدی درآمد مراکز نیکوکاری در سال جاری به نسبت مشابه سال قبل خبر داد و گفت : مراکز نیکوکاری استان در چهار ماهه نخست امسال دو میلیاردو 676 میلیون تومان درآمد داشته و به منظور تأمین هزینه‌های کمک معیشت،درمان،فرهنگی،مسکن،اشتغال و جهیزیه نیازمندان فعالیت می کنند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداداستان مرکزی با اشاره به اینکه در حال حاضر هشت هزارو 628 نفر خیر و نیکوکار و 10 هزارو 741 نیازمند در شبکه ملی نیکوکاری ثبت شده است ، گفت : در سال‌جاری کمیته امداد استان مرکزی برای ایجاد 20 مراکز نیکوکاری برنامه ریزی کرده که از خیران، نیکوکاران، بازنشستگان ، متقاضیان کار خیر و سایر هم استانی‌های عزیز تقاضا می‌شود چنانچه تمایل به ایجاد مرکز نیکوکاری در محله و منطقه خود دارند به دفاتر این نهاد در سراسر استان مراجعه کنند.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۶۲۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید