دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۸ مهر ۱۳۹۷ / ۱۳:۰۷
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۶۴۲۸۹
گزارشگر : ۹۰
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی :

20 درصد سالمندان استان مرکزی تحت حمایت کمیته امداد هستند

(یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷) ۱۳:۰۷

26 هزار سالمند معادل 20 درصد سالمندان استان مرکزی تحت حمایت کمیته امداد بوده و از خدمات این نهاد در سرفصل‌های مختلف بهره‌مند هستند.

هم‌زمان با گرامیداشت هفته سالمند مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی در همایش تجلیل از سالمندان که با حضور مدیر کل امور اجتماعی استانداری ، فرماندار شهرستان اراک و بیش از 400 سالمند تحت حمایت شهرستان اراک برگزار شد ، گزارشی از عملکرد این نهاد در حمایت از سالمندان ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قنبر موسی نژاد، مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه سالمندان محور خانواده در زندگی هستند ، گفت : 26 هزار سالمند ،معادل 20 درصد سالمندان استان مرکزی تحت حمایت کمیته امداد بوده و از خدمات این نهاد در سرفصل‌های مختلف بهره‌مند هستند.
وی با اشاره به نیازهای مختلف در دوران سالمندی مطرح کرد : کمک معیشت مناسب برای استقلال مالی ، تغذیه مناسب ، بهره مندی از زندگی سالم و بهداشت جسمی و روحی از مهم‌ترین نیازهای افراد در دوران سالمندی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی از پرداخت مستمری 37 میلیارد تومانی به سالمندان تحت حمایت استان در سال 97 خبر داد و افزود : طی سال جاری 6 میلیارد تومان بابت اشتغال فرزندان سالمندان تحت حمایت پیش بینی شده است.
وی در ادامه از پیش بینی 50 میلیارد تومان برای ارائه خدمات به سالمندان تحت حمایت در سال جاری خبر داد و گفت : این خدمات در سرفصل‌های مختلف در قالب بسته‌های غذایی ، خدمات درمانی ، فرانشیز، هزینه نگهداری و مسکن به سالمندان تحت حمایت ارائه می شود.
مدیر کل کمیته امداد استان سالمندان را گنجینه‌ای از تجربیات ارزشمند عنوان و بیان کرد : اگر این تجربه در اختیار جوانان باشد، نسل جدید با بهره‌گیری از این گنجینه ارزشمند می تواند به موفقیت و سربلندی برسد.
وی در پایان با بیان اینکه همایش سالمندی برای دو هزار سالمند در سراسر استان برگزار می شود ، گفت : کمیته امداد استان مرکزی آماده ارائه خدمات به تمامی سالمندانی است که بر اساس ضوابط شرایط لازم برای تحت حمایتی این نهاد را دارند.
شایسته ذکر است، در ادامه صالحی از متخصصان طب سنتی مواردی را در زمینه سلامت سالمندان و موارد تغذیه ای بیان کرد و در پایان از سالمندان تجلیل شد.

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۳۴۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید