دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۹ مهر ۱۳۹۷ / ۱۰:۳۸
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۶۴۳۰۵
گزارشگر : ۹۰
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد

اجرای طرح پلاک کوبی شجره طیبه در استان مرکزی

(دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷) ۱۰:۳۸

طرح پلاک کوبی درختان در قالب طرح شجره طیبه برای اولین بار در استان مرکزی توسط شورای زکات شهرستان ساوه اجرایی شد.

مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی در همایش شجره طیبه شهرستان ساوه که با حضور مدیر کل امور اجرایی زکات کشور ، باغداران ، کشاورزان و جمعی از مسئولان برگزار شد ، گزارشی از عملکرد زکات استان ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، قنبر موسی نژاد ، مدیر کل کمیته امداد و دبیر شورای زکات استان مرکزی با بیان اینکه خیران ، کشاورزان و باغدارن شهرستان ساوه با تدبیر امام جمعه و اعضای شورای زکات برنامه‌ خوبی را با عنوان شجره طیبه اجرایی کردند ، گفت : طرح پلاک کوبی درختان در قالب طرح شجره طیبه به منظور اهدای محصولات این درختان در قالب زکات مستحبی به نیازمندان و محرومان برای اولین بار در استان مرکزی توسط شورای زکات شهرستان ساوه اجرایی شد.
وی با اشاره به اینکه در 6 ماهه نخست سال جاری حدود هفت میلیارد تومان زکات در استان مرکزی جمع آوری شده است ، گفت : از این میزان زکات جمع آوری شده 55 درصد در امور محرومان و 45 درصد در پروژه‌های عام المنفعه هزینه شده وبر اساس آمار شهرستان اراک و شهرستان خمین جزء شهرستان‌های پیشرو در بخش زکات هستند.
دبیر شورای زکات استان با بیان اینکه در شهرستان ساوه طی 6 ماهه اول سال 600 میلیون تومان به عنوان زکات جمع آوری شده است ، گفت : اجرای طرح شجره طیبه از اقدامات خوب در این شهرستان است که امیدورایم این تدبیر به عنوان الگو در سایر شهرستان‌های استان نیز اجرا شود.
وی از تشکیل شورای زکات در روستاهای استان خبر داد و مطرح کرد : با تدابیرشورای زکات به ریاست نماینده مقام معظم رهبری در استان پیش بینی شده که در 500 روستا با حضور خیران و معتمدین شورای زکات تشکیل و زکات جمع آوری شده توسط این شوراها جمع آوری و بین نیازمندان در همان مناطق هزینه شود.
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی هدف گذاری برای جمع آوری زکات در سطح استان را طی سال جاری حدود 11 میلیارد تومان برشمرد و گفت : هیچ ابهامی در زمینه هزینه کرد زکات در استان وجود ندارد و به عنوان دبیر شورای زکات استان اعلام می کنم که آماده پاسخگویی در زمینه هزینه کرد و ارائه مستندات زکات هزینه هستیم.
شایسته ذکر است ، در این همایش بیش از دو هزارو 700 درخت توسط باغداران و کشاورزان شهرستان ساوه پلاک کوبی و قرار بر این شد که محصولات این درختان به عنوان زکات مستحبی به نیازمندان و محرومان اهداء شود.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۳۵۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید