دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۹ مهر ۱۳۹۷ / ۱۰:۴۱
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۶۴۳۰۶
گزارشگر : ۹۰
مدیر کل امور اجرایی زکات کمیته امداد خبر داد

افزایش 43 درصدی زکات در نیمه نخست امسال

(دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷) ۱۰:۴۱

زکات جمع آوری شده توسط کمیته امداد در 6 ماهه نخست سال جاری 309 میلیارد تومان بوده که به نسبت مشابه سال قبل 43 درصد رشد داشته است.

مدیر کل امور اجرایی زکات کشور در همایش شجره طیبه شهرستان ساوه  گزارشی از زکات جمع‌آوری شده اعلام کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، نجفعلی انتظاری ،مدیر کل امور اجرایی زکات کمیته امداد با بیان اینکه زکات یک تشکیلات فرابخشی است ، گفت : 11 نهاد ، موسسات و وزارتخانه در بخش زکات فعالیت می کنند.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون زکات و حکم مقام معظم رهبری مسئولیت دبیر خانه شورای زکات با کمیته امداد است ، گفت : اولین گروه برخوردار از زکات محرومان و نیازمندان هستند و کمیته امداد به عنوان دبیر خانه مسئولیت جمع آوری ، هزینه کرد و پیگیری مصوبات شورای زکات را عهده‌دار است.

وی با بیان اینکه طبق برنامه‌ای که امسال به تصویب شورای مرکزی زکات رسید پیش بینی می کنیم که 400 میلیارد تومان درآمد زکات جمع آوری شود ، افزود : میزان درآمد از محل زکات در سال گذشته 370 میلیارد تومان بوده که در 6 ماهه سال جاری با وجود شرایط سخت اقتصادی بیش از 309 میلیارد تومان در آمد محقق شده به نسبت مدت مشابه سال گذشته 43 درصد رشد داشته است.

مدیر کل امور اجرایی زکات کشور بیشترین هزینه کرد زکات را مختص به محرومان دانست و گفت : زکات در شهرها و روستاهای سراسر کشور به صورت شورایی اداره می شود زکات توسط معتمدان و اعضای شورای هر منطقه در شهر و روستا جمع آوری و در همان مناطق برای نیازمندان در امور مسکن ، جهیزیه ، درمان و سایر امور محرومان هزینه می شود.

وی اجرای طرح شجره طیبه را از اقدامات خوب کمیته امداد برشمرد و مطرح کرد : چند سالی است که در کنار زکات واجب جمع آوری زکات مستحبی از برنامه‌های دبیر خانه شورای زکات است که توسط کشاورزان و باغداران مورد استقبال قرار گرفته و در استان‌های مختلف تعداد قابل توجهی از باغداران بخشی از باغ و تعدای از درختان خود را پلاک کوبی می کنند که ثمره آن در اختیار نیازمندان به عنوان زکات مستحبی قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه تجربه نشان داده که باغداران با مشاهده ثمرات خوب محصولات تعداد بیشتری از درختان خود را به عنوان زکات مستحبی به نیازمندان اهداء می کنند ، گفت : بیش از 73 میلیارد تومان درآمد از همین محل صرف نیازمندان شده است .

شایسته ذکر است ، در این همایش بیش از دو هزارو 700 درخت توسط باغداران و کشاورزان شهرستان ساوه پلاک کوبی و قرار بر این شد که محصولات این درختان به عنوان زکات مستحبی به نیازمندان و محرومان اهداء شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۷۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید