دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۴ مهر ۱۳۹۷ / ۱۲:۴۷
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۶۴۴۰۷
گزارشگر : ۹۰
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد

پرداخت وام‌های ضروری تمامی متقاضیان

(شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷) ۱۲:۴۷

بیش از دو هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی متقاضی دریافت وام‌های ضروری هستند که تا پایان این ماه وام‌های تمام افراد متقاضی پرداخت می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی در دومین جلسه کارگروه پیشگیری ، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی که با حضور مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در سالن جلسات این نهاد برگزار شد ، گزارشی از اقدامات انجام شده در بخش کاهش آسیب‌های اجتماعی ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قنبر موسی نژاد، مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین خانوارهای تحت حمایت از مهم‌ترین اولویت کمیته امداد است ، گفت : پرداخت کمک معیشت ، تامین جهیزیه و مسکن ، پرداخت فرانشیز و خدمات درمانی اقشار کم بضاعت از اقدامات این نهاد به منظور کاهش‌ آسیب‌های اجتماعی است.
وی با اشاره به اینکه بیش از دو هزار خانوار متقاضی دریافت وام‌های ضروری هستند ، گفت : از برنامه‌های کمیته امداد در شرایط اقتصادی فعلی به صفر رساندن پشت نوبتی‌های مددجویان در زمینه وام‌های ضروری ، جهیزیه و هزینه رهن و اجاره است و تا پایان این ماه وام‌های تمام افراد متقاضی پرداخت می شود.
وی تأمين فوری نیازهای مددجویان را از ضروریات کمیته امداد عنوان کرد و افزود : ارائه خدمات به مددجویان در سال جاری به نسبت سال گذشته بیشتر شده و تمامی افرادی که متقاضی دریافت کمک معیشت از کمیته امداد بودند و شرایط پذیرش داشتند تحت حمایت این نهاد قرار گرفتند ؛ کمیته امداد پذیرای تمام افرادی است که شرایط لازم برای تحت حمایت قرار گرفتن این نهاد را دارا هستند.
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی با اعلام این خبر که کمیته امداد در بخش کاهش‌ آسیب‌های اجتماعی رتبه سوم را در بین سایر دستگاه ‌های استان به خود اختصاص داد ، گفت : در شرایط فعلی اقشار آسیب پذیر شرایط سخت تری دارند و انتظار ما در مجموع کمیته امداد به دلیل محدودیت منابع اختصاص منابع بیشتر در بخش آسیب‌های اجتماعی است.
غلامرضا فتح آبادی ، مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی نیز با بیان اینکه کمیته امداد از دستگاه‌های انگشت شماری است که در بخش آسیب‌های اجتماعی دارای برنامه ، عمل و چشم انداز است ، گفت : تمام فعالیت حوزه اجتماعی استان در کاهش آسیب‌های اجتماعی در قالب طرح و نقشه مشخص است که با همکاری و مشارکت 90 دستگاه تهیه شده است.
وی با اشاره به اینکه برای تهیه این برنامه بیش از هزارو 350 نفر ساعت در نظر گرفته شده و میزان برنامه‌های در نظر گرفته شده در سال 97 به نسبت مشابه سال قبل 20 درصد رشد داشته است ، گفت : اجرای برنامه‌های ابتکاری ، توجه به اثر بخشی برنامه‌ها و تقویت رویکرد بین بخشی از مواردی است که در برنامه‌های جدید به آن پرداخته شده است.
وی در ادامه ضمن تشریح برنامه‌های مشترک حوزه اجتماعی و کمیته امداد در کاهش آسیب‌های اجتماعی مطرح کرد : توجه به افزایش سواد ، بهداشت روانی ، دختران بازمانده از تحصیل ، ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار ،توانمندی مددکاران با رویکردهای جدید و کارآمد ، اجرای طرح فلاح و ارائه پیوست فرهنگی برای تمامی خدمات از اقدامات خوب کمیته امداد در کاهش آسیب‌های اجتماعی مددجویان تحت حمایت است که باید بر توجه و پرداخت بیشتر به این موارد تأکید شود.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: تشکیل تیم‌های اجتماع محور محلی، تقویت و گسترش مراکز و یا پایگاه‌های سلامت، ارائه خدمات مشاوره‌ای، حمایت‌های مالی و رفاهی، ارائه خدمات تخصصی، ایجاد اشتغال و جذب نیروی انسانی متخصص، طرح پیشگیری اجتماع محور از اعتیاد و تشکیل و افزایش تعداد مراکز مشاوره‌ای از مهم‌ترین محورهای سند کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی استان مرکزی است.
شایسته ذکر است ، بررسی مسائل اجتماعی ، برنامه‌های استان مرکزی در بخش آسیب‌های اجتماعی و ارائه گزارش از آخرین وضعیت آسیب‌های اجتماعی از محورهای این جلسه بود که در کمیته امداد و سطح استان مورد بررسی قرار گرفت.
انتهای پیامتعداد بازدید : ۴۱۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید