دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۸ دی ۱۳۹۷ / ۱۱:۲۹
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۶۵۸۸۳
گزارشگر : ۹۰
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی :

اقدامات کمیته امداد در کاهش آسیب‌های اجتماعی ارزشمند است

(شنبه ۸ دی ۱۳۹۷) ۱۱:۲۹

پنجمین جلسه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با حضور مدیر کل کمیته امداد استان ، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی و جمعی از مسئولان در سالن جلسات کمیته امداد برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، حجت‌اله درودگر، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی با بیان اینکه از وظایف قوه قضائیه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و وقوع جرم است ، گفت : قوه قضائیه برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیازمند همکاری سایر دستگاه‌ها است.
وی ضمن تشکر از اقدامات کمیته امداد در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بیان کرد : اقدامات این نهاد مردمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی ارزشمند است و با هدفمندی برنامه‌های آموزشی و برنامه ریزی دقیق در محتویات آموزش ها اثر بخشی آن‌ها بیشتر در جامعه بارز می شود.
و از برنامه ریزی 50 برنامه به منظور کاهش‌های آسیب‌های اجتماعی خبر داد و افزود : این برنامه ها در بخش‌های مختلف اجتماعی ، اطلاع رسانی ، حقوق قضایی ، خشونت و موارد دیگر ارائه شده است.
وی شناسایی عوامل وقوع جرم را اولین گام برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی و کاهش جرائم در جامعه عنوان کرد و گفت : قوه قضائیه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و تربیت مربیان کارآزموده ، موارد نیاز و برنامه‌ریزی شده را به جامعه هدف آموزش می دهد.
وی با تأکید بر اهمیت آموزش در دوران کودکی ، برنامه‌ریزی های آموزشی مربیان ، والدین و مراقبت اجتماعی از دانش آموزان را از اقدامات قوه قضائیه برشمردو بیان کرد : اگر به افراد از همان کودکی آموزش‌ها و مهارت لازم ارائه شود در دوران بزرگسالی کمتر در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار می گیرند .
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری در پایان گفت : معاونت اجتماعی استانداری به عنوان ناظر برنامه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بر عملکرد همه دستگاه‌ها نظارت دارد ؛ با تعامل و هماهنگی همه بخش‌ها شاهد کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه خواهیم بود.
انتهای پیام/
تعداد بازدید : ۳۶۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید