دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۱ دی ۱۳۹۷ / ۰۸:۱۹
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۶۵۹۵۰
گزارشگر : ۹۰
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان مرکزی خبر داد؛

بهره‌مندی 1800 کودک از حمایت‌های تغذیه‌ای کمیته امداد استان

(سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷) ۰۸:۱۹

طی سال جاری تا کنون 1800 کودک مبتلا به سوء تغذیه از حمایت‌های تغذیه‌ای کمیته امداد استان مرکزی بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد رضا شایسته جو، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه حفظ سلامت مددجویان به خصوص کودکان دچار سوء تغذیه از برنامه‌های مهم کمیته امداد است، گفت: طی سال جاری تا کنون 1800 کودک مبتلاء به سوء تغذیه از حمایت‌های تغذیه‌ای کمیته امداد استان مرکزی بهره مند شدند.

وی از توزیع 14 هزار و 400 سبد غذایی بین این کودکان در سال جاری خبر داد و افزود: شناسایی و معرفی کودکان دچار سوء تغذیه از سوی بهداشت و درمان انجام می شود و پس از آن بررسی وضعیت اقتصادی و معیشت خانواده ، ارائه خدمات توسط این نهاد حمایتی انجام می شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سبدهای غذایی ویژه کودکان زیر پنج سال است، اظهار کرد: با شناسایی و معرفی کودکانی که به سوء تغذیه مبتلا هستند، هرماه سبد غذایی که به صورت کارت اعتباری در نظر گرفته شده در اختیار خانواده‌ها قرار داده می شود و آنان می توانند اقلام مورد نیاز را که بیشتر اقلام لبنی و پروتئینی است از فروشگاه‌های منتخب تهیه کنند.

شایسته جو اضافه کرد: در کنار اهدای سبد غذایی، آموزش‌های لازم به مادران این کودکان ارائه می شود و پس از پایان یک دوره 6 ماهه این کودکان مورد پایش مجدد مراکز بهداشتی درمانی قرار می گیرد و در صورت بهبود افراد جدیدی جایگزین می شوند.

وی در پایان ضمن دعوت از خیران برای مشارکت در طرح همسفره، گفت: این طرح توسط کمیته امداد به‌ منظور تأمین نیازهای غذایی کودکان زیر پنج سال که مبتلابه سوءتغذیه هستند، اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۷۲۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید