دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۲ دی ۱۳۹۷ / ۰۹:۰۸
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۶۵۹۷۷
گزارشگر : ۹۰
مدیر عامل صندوق امداد ولایت کشور خبر داد

پرداخت 185 هزار مورد وام کارگشایی به نیازمندان

(چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷) ۰۹:۰۸

طی 9 ماهه سال جاری 185 هزار فقره وام قرض‌الحسنه کارگشایی از طریق صندوق امداد ولایت به نیازمندان پرداخت شده است.

مدیر عامل صندوق امداد ولایت کشور در سفر به استان مرکزی گزارشی از عملکرد صندوق قرض الحسنه امداد ولایت ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید باجلان، مدیر عامل صندوق امداد ولایت کشور با بیان اینکه طی 9 ماهه سال جاری 185 هزار وام قرض الحسنه کارگشایی به نیازمندان پرداخت شده است، گفت: در مجموع برنامه صندوق امداد ولایت برای سال جاری این است که به 250 هزار نفر وام قرض الحسنه پرداخت شود که با توجه به شرایط اقتصادی کشور، وام‌های پرداختی به منظور ایجاد اشتغال ، کارگشایی ، ودیعه مسکن و رفع نیازهای ضروری به مددجویان و نیازمندان پرداخت می شود.
وی افزود : طی 9 ماهه سال جاری 150 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به منظور ودیعه مسکن به مددجویان پرداخت شده وبه منظور اشتغال مددجویان تحت حمایت نیز پیش بینی شده است که تا پایان سال جاری تا سقف 550 میلیارد تومان وام اشتغال از صندوق امداد ولایت پرداخت شود.
وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین رسالت صندوق امداد ولایت ترویج فرهنگ قرض الحسنه به معنای واقعی در جامعه است ، گفت : این صندوق با مجوز بانک مرکزی  سه سال است که فعالیت می کند و پرداخت تسهیلات با تکریم ، احترام ، حداقل تشریفات اداری و سهولت به نیازمندان از مهم ترین اهداف صندوق امداد ولایت است.
وی با تأکید بر اینکه در صندوق به دنبال بالا رفتن تراز بانکی نستیم ، اظهار کرد : فعالیت صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت یک فعالیت کاملاً حمایتی است و قصد نداریم که به سمت سیستم و روش‌های بانکداری برویم.
مدیر عامل صندوق امداددر ادامه با اشاره به سقف پرداختی تسهیلات بانکی گفت: سقف تسهیلات کارگشایی 5 میلیون تومان، وام های ودیعه مسکن تا سقف 15 میلیون تومان و وام های اشتغال تا سقف 30 میلیون تومان به مددجویان تحت حمایت پرداخت می شود.
وی در پایان گفت: جذب و افزایش منابع صندوق با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قرض الحسنه کشور، وصول معوقات و مطالبات و اجرای طرح روستایی از منابع و سپرده هایی که در اختیار داریم به روستائیان کشور با صندوق ضمانت روستایی که در مرحله مطالعات اولیه است، از برنامه های صندوق امداد ولایت است.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۱۶۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید