دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۸ دی ۱۳۹۷ / ۱۵:۰۸
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۶۶۰۹۹
گزارشگر : ۹۰
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد

رشد 61 درصدی زکات در استان مرکزی

(سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷) ۱۵:۰۸

همایش زکات با حضور رئیس عالی شورای زکات، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، استاندار ، مدیران و اعضای شورای زکات استان مرکزی در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، قنبر موسی نژاد ، مدیر کل کمیته امدادو دبیر شورای زکات استان مرکزی با بیان اینکه برگزاری همایش زکات در تبلیغ و ترویج این فریضه واجب الهی مؤثر است ، گفت : در ۹ ماهه امسال بیش از ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان زکات جمع‌آوری شده که به نسبت مشابه سال قبل رشد ۶۱ درصدی داشته است.
وی افزود : سال گذشته مقام معظم رهبری در پیامی بر زکات تأکید داشتند و فرمودند فراهم‌سازی زکات برای ترویج آن مؤثر بوده و یکی از توفیقات الهی است، ایشان در بیان دیگری فرمودند به سبب ناتوانی در انجام این تکلیف باید از خداوند طلب بخشش داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه ۳۲۰ شورای زکات در روستاهای استان تشکیل شده است، اظهار کرد: برگزاری 23 کارگاه آموزشی برای عاملین، 167 جلسه شورای زکات در شهرستان‌ها با حضور ائمه جماعات ، همراهی هزار عامل افتخاری به منظور جمع‌آوری زکات در روستاها و بهره‌مندی از ظرفیت 140 روحانی مبلغ از اقدامات شورای زکات استان بوده است.
دبیر شورای زکات استان با اشاره به اینکه اقلامی که شامل زکات می‌شوند در استان اندک است، بیان کرد: از مجموع زکات جمع‌آوری شده بیش از ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان زکات واجب، ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان زکات فطریه و مابقی زکات مستحبی بوده است.
موسی نژاد با اشاره به اینکه ۶۲ درصد از زکات جمع‌آوری شده برای محرومان هزینه شده، گفت:در سال جاری محرومان و نیازمندان ازبرکات زکات بهره مند شدند به صورت موردی از زکات جمع آوری شده در قالب 28 جهیزیه برای نوعروسان ، کمک به بیش از ۳۸۰ بیمار، ۱۷۰ دانش‌آموز و ساخت و تعمیر ۵۰ واحد مسکونی محرومان هزینه شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر فعالیت در جمع‌آوری زکات واجب در حوزه زکات مستحب اقدامات خوبی در استان شده است ؛ در شهرستان ساوه بیش از چهار هزار درخت به عنوان زکات مستحبی پلاک کوبی و محصولات آن به نیازمندان و محرومان اختصاص داده شد.
شایسته ذکر است ، در پایان این همایش از زکات پردازان و عاملین زکات استان تقدیر شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۳۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید