دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۸ دی ۱۳۹۷ / ۱۵:۲۴
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۶۶۱۰۰
گزارشگر : ۹۰
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی :

رفع مشکل فقراء اولویت مصرف زکات/ اساس اسلام توانمندسازی جامعه است

(سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷) ۱۵:۲۴

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در همایش شورای زکات گفت : اولویت مصرف زکات برای فقراء و محرومان جامعه است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی،امام جمعه اراک و رئیس شورای زکات استان با بیان اینکه زکات از واجبات الهی است ، گفت : برکات معنوی زکات هزاران برابر بیشتر از برکات ظاهری و دنیوی آن است.
وی با اشاره به اینکه اساس کار اسلام بر توانمندسازی جامعه است، افزود : اسلام با گدایی و گدا‌پروری مخالف است؛ باید نیازمندان و آبرومندان جامعه را شناسایی کنیم و در جهت توانمندسازی و رفع محرومیت آنها تلاش کنیم .
وی با تأکید بر اینکه اولویت مصرف زکات برای فقراء و محرومان جامعه است، افزود: زکات جمع آوری شده باید به منظور حل مشکلات در همان مناطق و روستاها هزینه شود و مصرف آن در جایی دیگر در صورتی که محروم در آن مناطق باشد بر خلاف دستور دین است.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه نماز، زکات و امانت سه اصل مهم در اسلام است، گفت : این سه اصل باید بیش از پیش در جامعه تبیین و عملیاتی شود.

وی با اشاره به اهمیت رونق کشاورزی در ترویج فریضه واجب زکات در جامعه گفت : امروز کشاورزی ما باید متحول و از ساختاری سنتی به ساختاری صنعتی و علمی تبدیل شود.
رئیس شورای زکات استان در پایان گفت : استان مرکزی ظرفیت‌های خوبی در بخش‌های مختلف دارد ، در چهار‌راه اصلی کشور واقع شده است و می‌تواند به عنوان پایلوت اجرای طرح‌های مختلف در کشور فعال باشد.
انتهای پیامتعداد بازدید : ۴۱۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید