جزییات خبر

دوشنبه / ۱۳ آبان ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۲
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۱۶۳۶
گزارشگر : ۹۰
قائم مقام کمیته امداد استان خبر داد؛

بهره مندی بیش از 1800 کودک از حمایت‌های تغذیه‌ای کمیته امداد

(دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸) ۱۰:۲۲

قائم مقام کمیته امداد استان مرکزی گفت: در حال حاضر 1857 کودک زیر 5 سال مبتلابه سوءتغذیه در استان داریم که به تأیید مراکز بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رسیده و کمیته امداد ماهیانه به آنها سبد غذایی اهداء می کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عدالت بهرامی ، قائم مقام کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه حفظ سلامت مددجویان به خصوص کودکان دچار سوء تغذیه از برنامه‌های مهم کمیته امداد است، گفت: در حال حاضر 1857 کودک زیر 5 سال مبتلابه سوءتغذیه در استان داریم که به تأیید مراکز بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رسیده و کمیته امداد ماهیانه به آنها سبد غذایی اهداء می کند.
وی اضافه کرد: در کنار اهدای سبد غذایی، آموزش‌های لازم به مادران این کودکان ارائه می شود و پس از پایان یک دوره 6 ماهه این کودکان مورد پایش مجدد مراکز بهداشتی درمانی قرار می گیرد و در صورت بهبود افراد جدیدی جایگزین می شوند.
وی با اشاره به اینکه برخی بیماران  تحت حمایت نیازمند حمایتهای خاص هستند،  گفت: 340 بیمار نیازمند تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی بوده و از حمایت‌های تغذیه‌ای و درمانی  این نهاد بهره‌مند هستند.
قائم مقام کمیته امداد در پایان ضمن دعوت از خیران برای مشارکت در طرح همسفره، گفت: این طرح به‌ منظور تأمین نیازهای غذایی کودکان زیر پنج سال که مبتلابه سوءتغذیه هستند، اجرا می‌شود.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید